Uskomaton nainen

Seis-

Naisella paljastui olleen pitkä tapailu suhde toisen miehen kanssa. Ovat tapailleet viikonloppuisin ja tehneet joitain reissuja ja selitelty poissaoloja kaverien luona yöpymisellä.

Tämä mies oli vielä vanha tuttu, joka oli ennenkin aiheuttanut isoja ongelmia suhteellemme. Hankin asunnon ja muutin pois, ei vielä lopullisesti erottu vaan päätettiin tunnustella tilannetta pienten lasten takia. Ollaan oltu pitkälti saman katon alla. Tästä kului hieman aikaa, kun muijan mielestä tein todella väärin kun erosin lasten äidistä ja sain tästäkin paljon paskaa niskaani. Oliko teidän mielestä pois muuttaminen liikaa? Muijan mielestä hylkäsin lapset ja kukaan ei ikinä tee noin.

Nyt sitten oli viettänyt taas viikonloppua sen toisen miehen kanssa, oli ajautunut juomaan samaan paikkaan ja sitten meni kaksi yötä sen miehen kanssa samassa paikassa.

Sanoin kyllä jo aikaisemmin ettei ole enää sen miehen kanssa tekemissä ja sanoin tämän jälkeen uudellen. Mies oli nyt ehdotelllut seuraavaa tapaamista johon nainen ei vastannut kieltävästi vaan selitti jotain empien. Ei siis sanonut eitä, vaikka suhteessa on jo paljon ongelmia. Voiko tämmöisen ihmisen kanssa olla mitään tulevaisuutta?

8

477

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elämäjatkuu3

      Älä anna kohdella itseäsi väärin, teit ihan oikein, kun hankit asunnon ja muutit pois. Yritä nyt vaan omalta osaltasi hoitaa huoltajuus-/tapaamisasiat lapsiisi kuntoon sosiaalitoimen kautta. Eipä kukaan viitsi tuollaista katsella ja toivottavasti puolisollasi ei ole ongelmaa alkoholinkäytön suhteen, ettei lapset kärsi sen vuoksi.

    • itsenäinenmä

      äiti yöpyy jossain, entä lapset ? pettäjä huora se on
      semmossi a naisia te etsitte miehet

      • hiphurraaahh

        Äläs nyt.

        Mun avovaimo rupes tosi ilkeeks ja hankalaksi yht'äkkiä. Lopulta provosoi lisää ja heitti pihalle. Oltiin yhdessä n. 10 vuotta. Nyt vuosien jälkeen sain selville että sillä menee tosi hyvin kaikinpuolin. En olisi pystynyt tarjoamaan mitään tuollaista. Mitä tästä opimme on: Rautainen tahto vie läpi harmaan kiven.


      • trolltro

        Äläs nyt " trolli muna


    • Oikein toimittu!

    • oppeliini1

      Tee mitä tahaansa vaatiikin että saat lapset itsellesi ja nainen maksamaan heistä.

      Kuinka kukaan nainen voi olla niin holtiton että laukkaa huoraamassa muiden miesten kanssa kun ensin on jo yhden kanssa huolellisesti ja harkiten hankkinut jälkikasvua!
      Siihen kun lisää juopottelut, ei paljon tarvitse todistella sossulle eikä kenellekään muulle että sinä isänä olet kristallin kirkkaasti parempi vanhempi ja huoltaja lapsillesi.

      Sinä kyllä pärjäät lastesi kanssa, teillä tulee olemaan todella hyvä ja rauhallinen koti ilman tuota naista!
      Käytä jokainen aivomolekyylisi saadaksesi lapsesi pois tuolta naiselta! Muuta takaisin kotiisi ja heitä juoppo huora hankkimaan elatuksensa ja lapsillesi kuuluvat kustannukset sillä tavalla jonka hän vain tietää!

      Sinulle lapset kuuluvat! Sinä ansaitset heidät!!!!!!!!!

    • huvittava_sepustus

      täysin sekopäinen aloitus, kuka sanoi ja mitä menee sekaisin, sotkeennuit omaan nokkeluuteesi, trolli.

    • Suhdesotkuja

      Vaikea tilanne teillä ja vielä lapsia. Nyt järkeä päähän ja lopettaa ne reissut ja juopottelu. Sillä se korjaantuu ei muutoin. Mullakin tilanne missä en voi tehdä mitään. Kieltää puoliso suhteen ja ei halua erota kuitenkin tiedän niiden salasuhteestaan. No en eroa sen takia koska ei puolisokaan halua. Olkoot suhteessa mutta meidän elämää se ei vaikuta. Käyttäköön työaikansa kakkoseen kuten tähänkin mennessä. Muita ylimääräisiä menoja ei ole eikä tule. Puoliso tietää ehdot. Toki olemme selvillä siitä ettei pysty nyt yksin lähtemään juopottelu reissulle eikä ilman minua. En tasan sata voi luottaa ja se sen tietää. On hyväksynyt ehdot jotka annoin. Joten ei se aina niin helppoa ole päätöksen teko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      368
      1423
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      64
      952
    3. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      116
      905
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      86
      893
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      66
      860
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      701
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      681
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      609
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      56
      604
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      112
      564
    Aihe