Petturi Toppanen on Demareissakin tuleva petturi, varokaa. !
.
Tolppanen on jo aikaisemmin pettänyt demarit lähtemällä siitä pois.
.
Tuo akka ei tiedä mitä tekee, menee vain sinne missä käppyrät näyttää provotilastojen tekeminä vähänkin ylöspäin.
.
Tolppanen on jo aikaisemmin pettänyt demarit lähtemällä siitä pois.
.
Tuo akka ei tiedä mitä tekee, menee vain sinne missä käppyrät näyttää provotilastojen tekeminä vähänkin ylöspäin.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jo nyt poliittinen ruumis, ei tuollaisia tyhjäpäitä tarvita politiikassa.
Akka vaihtaa puoluetta kuin spr:än tätit matuja.
Tolppasesta demareitten Presidenttiehdokas, eihän huono?
Kyllä se on hyvä, kun ihmiset lähtevät persuista. Petturi-, valehtelija- ja takinkääntäjäpuolueesta. Lisää vaan samaa laatua.
Kivaa että SDP:llä on oma natsirasisti.
Puolueen vaihtamisen kesken eduskuntakauden pitäisi ehdottomasti johtaa luopumiseen kansanedustajuudesta. Äänestäjiä ei voi halveksia enemmän kuin puoluetta vaihtamalla ja jatkamalla toisen jo olemassa olevan puolueen kansanedustajana.
Puoluetukilakia pitää muuttaa niin että loikkaaja ei saa puoluetukia mukaansa
Niin se äänestäjien pettäminen ei ole niin täydellistä laatua
Oli tuo emämunaus Rinteeltä, mikä on Tolppasen luotettavuus demarina, ja osaako muuta kuin kauniisti puhua populistista paskaa.
Taso nousi kummassakin puolueessa loikkauksen jälkeen, sano Soini. Hyvin sanottu.
Rasistit saivat rasistin omaan puolueeseensa.
Kuntavaalit on lähellä, kuka hullu siellä Vaasassa Tolppasta enää äänestäisi.
Tuskin edes kirkkovaltuustoon enää kelpaa.
Mukavaa että sosialistit toivat julki kannatuksensa rasismia ja natsismia kohtaan näin selvästi. Se epäilemättä saa joukkoja siirtymään perussuomalaisista sosiaalidemokraatteihin. Milloinka sosiaalidemokraatit alkavat lämmittää uuneja leireillään ja kutsua sinne pakolaisia vieraiksi?