11 000 jehovaa konventissa Hgissä juhannuksena

Kolmenä päivänä viikonloppuna, Kovasti jo heitä näkynyt raitsikoissa laput kaulalla roikkuen. Parituhatta tulee uskomailta. Nämä ulkomaalaiset käyvät torstaihin asti suomalaisten jehovien kanssa ovelta ovelle kutsumassa ihmisiä konvettiin.
6168
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En voisi ryhtyä Jehovan todistajaksi. En ole ollut paikalla todistamassa mitään. En ainakaan myönnä mitään!

1Äänestä
  • Ainakaan väittelyissä et ikinä myönnä olevasi väärässä!

    Äänestä

  • on.kuule.huomattu kirjoitti:

    Ainakaan väittelyissä et ikinä myönnä olevasi väärässä!

    Ne virheet pitäisi ensin olla olemassa, sitten selkeästi ja kiistatta osoitettuja, jotta ne voisi myöntää. Kuten olen aiemmin jo maininnutkin, niin kyllä ne sitten myönnetään. Mutta ei tämä suinkaan sillä tavalla pelaa, että sinä vain siellä täällä vihjailet väärässä olosta, mutta et pane tikkua ristiin asian käsittelemiseksi rehdisti ja selkeästi. Tästä voitaneenkin päätellä, että olet tavallinen paskanjauhaja, joka ei pysty noita asioita edes arvioimaan.

    Äänestä

Tämä on pientä ,odottakaahan kun lestadiolaiset aloittavat kokouksensa siellä niitä on kymmeniä tuhansia. Montakohan pedoa?

3Äänestä
  • Sama prosentti taitaa olla pedoja kuin jehiksissäkin. Molemmat lahkot ovat kärähtäneet pedofiilien suojelusta.

    2Äänestä

Ilmankos puolet helsinkiläisistä lähti pois kaupungista juhannukseksi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


dyt kirjoitti:

Kolmenä päivänä viikonloppuna, Kovasti jo heitä näkynyt raitsikoissa laput kaulalla roikkuen. Parituhatta tulee uskomailta. Nämä ulkomaalaiset käyvät torstaihin asti suomalaisten jehovien kanssa ovelta ovelle kutsumassa ihmisiä konvettiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu