Vähemmistökiintiö saatava yliopistoihin!!!!!

Esim. Matematiikkaa opiskelemaan saatava kiintiömustalaiset ja kiintiösomalit. Muuten rasismia ja hyiiii.
254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihme, ettei svedupuolueemme ole tehnyt asiasta aloitetta!
Lisäksi otikseen kiintiöt tuotantotaloudelle, tekniselle fysiikalle ja sähkölle.
Somaleillehan nuo olisivat läpihuutojuttuja. Lähinnä taitojen päivittämistä meidän järjestelmiimme.

Äänestä

Ehdottomasti afganistanin nerot on päästettävä nostamaan Suomen talous suosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EvaPiuuuu kirjoitti:

Esim. Matematiikkaa opiskelemaan saatava kiintiömustalaiset ja kiintiösomalit. Muuten rasismia ja hyiiii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu