EUn läheisyysperiaatteenkin mukaan on parasta että jokainen maa saa päättää mahdollisimman paljon omista asioistaan. Jokainen maa on paras asiantuntija omissa asioissaan. EU ssa ei olevapautta.
Eläköön vapaus Briti olivat rohkeita
speedexit
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Britit on upea kansa. Saksa lyötiin jo kolmannen kerran.
Mutta paskoja autoja tekivät, nyt ovat japsit vähän opettaneet auton tekoa
Britit ovat itsetuntoista väkeä. Heitä ei niin vain ohjailla muutamien herrojen taholta, kuten meillä on käynyt.
Tuntuu hienolta, kun kansan arvot ovat kohdillaan. Itsenäisyyttä arvostetaan enemmän, kuin kultapossukerhon jäsenyyttä.
Tuskin meillä annetaan kansan sanoa mielipidettään edes EU:sta erosta, kun ei muistakaan tehty lain mukaisia johtopäätöksiä. Liittymisen aikaan olisi pitänyt olla 3/4 kannattajia, vaan tulos katsottiin neuvoa antavana ja mentiin lakien ohi. Laiton liittyminen..
Kovaa vääntöä on oman valuutan saamiseksikin. Väyrystä mollataan, vaikka mies onkin oikealla asialla.
Itsenäisyytemme on vain sanahelinää nykyisin, kun EU sanelee tekemiset. Raamatun opetus vaihtokaupasta on, kun Kain myi esikoisoikeutensa yhdestä hernekeitosta nuoremmalle veljelleen. Niin on tehty EU:n mennessä. Kauppasopimukset olisi riittävä yhteys. Muu on itsenäisyyden ja päätäntävallan luovuttamista muille.
Ei turva tule sidonnaisuuksista, vaan Jumalalta. Hän ohjaa oikealle tielle, kun kansa nöyrtyy sitä pyytämään.
Amen to that
Ei tietenkään vanhat kulttuurit sula eu:n ikseeseen. Eu perustuu kansallistunteen ja kulttuurien hävittämiselle ja monokulttuuristamiselle, uuden eu-kansallisuuden luomiselle. Vaikka väellä ja voimalla survottaisiin samaan, vanhat kulttuuriset identiteettit eivät tule häviämään. Sellainen juuri muuten elää ja aina, muillakin, mm. muslimiella erittäin vahvana.
Loistavaa! Todella huikea hetki: Ajatelkaa, on ainakin tämä vilahdus valoa nähty vielä tässä pimeässä, toivottomassa maailmassa. Liittovaltioittamisen takana vaan on niin suuret voimat, vailla mitään moraalia, että elämme pelottavia hetkiä. Takuulla tulee joku pakkoyritys ajaa pakolla eu yhteen nippuun. Venäjä on loppuun asti demonsioitu jo valmiiksi, joten Venäjän pitää nyt osata pysyä viileänä. Mitä muita uhreja välikappaleeksi: muslimit? Jokin muu ääriporukka?
Britit äänestivät rohkeasti maansa puolesta. Eu pyrkii kaikessa valtapolitiikaan, kansoilta ja kansalaisilta kysymättä. Lait ja direktiivit kiristyy kaiken aikaa ja vaatimukset lisääntyy. Suomi ei koskaan saa Eu:sta sitä mitä se sinne vie. Suomi pärjää hyvin ilman Eu.ta. Silmänlumetta kaikki hyvä mitä Eu lupaa, vain sokeat uskoo. Eu:n lupaama rauhakin on valhe jonka Suomi on uskonut. Kun he sanovat että "rauha rauha, ei hätää mitään, heidät yllättää yhtäkkiä turmio". Eu vie vain maiden itsenäisyyden ja herrat istuu omassa lasitornissaan rikkauksilla mälläämässä. Päätäntävalta takaisin Suomelle ja äänestys käyntiin. Ei uskota valheisiin eikä vain positiivisiin uutisiin Eu:sta. Taustalla paljon muuta joka tuhoaa kansojen itsenäisyyden ja oman päätäntävallan.
Britit ovat saatanan tyhmiä, kuten näillä palstoilla viisita leikkivätkin.