Paljonko maksetaan ylimääräistä nuolemisesta?
Perseennuolijan lisä
Kielipitkällä
11156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Muuta makseta kuin ruskea kieli.
Ja lisää töitä saa.
Parempi mieli.
kentällä keltaissa olevt banaanit maksetaan
kentällä keltaiset banaanit ne saat
Luottamusmiehille maksetaan 20 prosentin palkanlisää, kun nuolevat työnantajan persvaon ja ottavat moloa poskeen 6–0.
JAahas sulla on taas lääkkeet ottamatta
Aivan. Hyvin tiivistetty. Näin olen myös asian nähnyt.
se nuoleminen on jo palkka..
Perseennuolenta on työntekijän ja työnantajan/pomon välinen liitto, se on jatkuva kahdenkeskinen sopimus joka johtaa pahimmassa tapauksessa sairaalan teho-osastolle, siksi teho-osastolle koska varsinkaan oikeat raksaduunarit eivät ole sentään murhamiehiä eikä perseennuolijoita. Lähde: Oikeat duunarit
Perseennuolennan tulokset näette nyt kun työttömiä on Suomessa jo yli 600 000.
Luotto on yleensäkin se heikoin lenkki joka myötäilee ja menee täysin työnantajan mukaan kun sille sanotaan että saat hyvät hommat ja poikasikin pääsee töihin ja saat vähän lisää liksaa kunhan pidät työpaikan apinat nöyrinä.
Sen jälkeen halli juoksee täynnä alhankkijoita ja vuokraukkoja.
Siinä olikin sitten senkin työpaikan työt tehty vakkareilla ja luotto jää perseennuolijoitten kanssa
siihen asti töihin kunnes toimari päättää ettei täällä tarvita edes luottoa kun ei ole omia työntekijöitäkään kuin muutama jäljellä ja ulkoistaa senkin luoton alihankkijalle joka taasen töiden vähetessä sanoo ettei ole töitä ja että ex-luotolla on liian kova liksa.
Tervetuloa jonon jatkeeksi TE: keskuksen palveluiden piiriin perseennuolijat.