Jos keskusta voittaa seuraavat eduskuntavaalit , niin se on Sipilän paikka!
Komissaarin virka-aika on 5 vuotta, ja sitten Kataisen on lähdettävä, jos keskusta haluaa Sipilän Käteisen paikalle.
Komissaarin virka-aika on 5 vuotta, ja sitten Kataisen on lähdettävä, jos keskusta haluaa Sipilän Käteisen paikalle.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Katainen yrittää päästä EU komission puheenjohtajaksi Junckerin jälkeen. Ei halua tulla takaisin Suomeen koska tietää että sitä inhotaan täällä. Osti jo talonkin Brysselistä eli meinaa jäädä sinne.
Katainen nosti kokoomuksen Suomen suurimmaksi puolueeksi, joten miehellä on Suomessa aika paljon myös kannattajia. Toki vasureita aina menestynyt oikeistopoliitikko ottaa kupoliin, kun ovat niin kateellisia.
Katainen otti lisää velkaa ensin valtiovarainminsiterinä ja sitten pääministerinä vaikeita talousleikkauksia vältellen. Kokoomus otti velkaa ja valehteli kansalle kaiken olevan hyvin vaikka olisi pitänyt ruveta rajoittamaan syömävelanottoa.
Kansainvälinen lestadiolaisjärjestö haluaa oman miehensä komissaariksi
niin tyhmä hyypiö että varmasti kelpais eu:lle.
Suomi voisi perustaa tuotantolinjan, josta syntyy EU-komissaareja. Eri näköisiä, kokoisia, paksuja ja lyhyitä, eu-lojaaleja robotteja. Ei siinä tarvita ketään muuta.
Meinaahan tuo väestönkin vaihtaa, me meinataan laittaa ukkojen tilalle uskollisia robotteja. Me ohjelmoimme ne itse.
Asimo Sipilä
https://www.youtube.com/watch?v=JlRPICfnmhw
Honda ASIMO NEW complete SHOW HD
https://www.youtube.com/watch?v=A_je8cHqxSw
Siinä suomen meppi ja komissaari.
Merkel makes friends with dancing, jumping robot on Japan visit
メルケル独首相来日、アシモがおもてなし
https://www.youtube.com/watch?v=RAjESb5QWSQ&spfreload=10
Varokaa viruksia.
eli eu pannaan nurin ja peitto päälle. eu tuottanut ja tuottaavain pelkkää tuskaa ja pahaa alusta loppuun.
eu on euroopan tuhopommi n:o 1.
Sipilä ei osaa englantia eikä ranskaa tarpeeksi hyvin. Kielitaito todella puutteellinen ja kökkö.
Eikä Sipilä lähde EU komissaariksi vaan paikan saa joku muu kepusta, veikkaan Kaikkosta.