Sipilästä seuraava SUomen EU-komissaari?

Jos keskusta voittaa seuraavat eduskuntavaalit , niin se on Sipilän paikka!
Komissaarin virka-aika on 5 vuotta, ja sitten Kataisen on lähdettävä, jos keskusta haluaa Sipilän Käteisen paikalle.
11107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Katainen yrittää päästä EU komission puheenjohtajaksi Junckerin jälkeen. Ei halua tulla takaisin Suomeen koska tietää että sitä inhotaan täällä. Osti jo talonkin Brysselistä eli meinaa jäädä sinne.

Äänestä
  • Katainen nosti kokoomuksen Suomen suurimmaksi puolueeksi, joten miehellä on Suomessa aika paljon myös kannattajia. Toki vasureita aina menestynyt oikeistopoliitikko ottaa kupoliin, kun ovat niin kateellisia.

    Äänestä

  • rtereteter kirjoitti:

    Katainen nosti kokoomuksen Suomen suurimmaksi puolueeksi, joten miehellä on Suomessa aika paljon myös kannattajia. Toki vasureita aina menestynyt oikeistopoliitikko ottaa kupoliin, kun ovat niin kateellisia.

    Katainen otti lisää velkaa ensin valtiovarainminsiterinä ja sitten pääministerinä vaikeita talousleikkauksia vältellen. Kokoomus otti velkaa ja valehteli kansalle kaiken olevan hyvin vaikka olisi pitänyt ruveta rajoittamaan syömävelanottoa.

    Äänestä

Kansainvälinen lestadiolaisjärjestö haluaa oman miehensä komissaariksi

Äänestä

niin tyhmä hyypiö että varmasti kelpais eu:lle.

Äänestä
  • Suomi voisi perustaa tuotantolinjan, josta syntyy EU-komissaareja. Eri näköisiä, kokoisia, paksuja ja lyhyitä, eu-lojaaleja robotteja. Ei siinä tarvita ketään muuta.

    Meinaahan tuo väestönkin vaihtaa, me meinataan laittaa ukkojen tilalle uskollisia robotteja. Me ohjelmoimme ne itse.

    Asimo Sipilä
    https://www.youtube.com/watch?v=JlRPICfnmhw

    Äänestä



eli eu pannaan nurin ja peitto päälle. eu tuottanut ja tuottaavain pelkkää tuskaa ja pahaa alusta loppuun.
eu on euroopan tuhopommi n:o 1.

Äänestä

Sipilä ei osaa englantia eikä ranskaa tarpeeksi hyvin. Kielitaito todella puutteellinen ja kökkö.

Äänestä
  • Eikä Sipilä lähde EU komissaariksi vaan paikan saa joku muu kepusta, veikkaan Kaikkosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SiksiSipiläEUtaNuoleksii kirjoitti:

Jos keskusta voittaa seuraavat eduskuntavaalit , niin se on Sipilän paikka!
Komissaarin virka-aika on 5 vuotta, ja sitten Kataisen on lähdettävä, jos keskusta haluaa Sipilän Käteisen paikalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu