Raakkuvat ikävästi ja roikkuvat toisissaan kiinni . Ne ovat kuin pullasorsat, kun ruoka loppuu niin meteli alkaa. Siinä seassa, ikävän harmaa pienikokoinen räkättirastas ilkkuu vielä kovempaa kuin fasaani konsanaan. Iäkkäät Tilhet hoippuvat alkoholin vaikutuksen alaisena pihapiirissä....pian taas. Ja meillä kaikilla oli niiin mukavaa, oi jospa oisin ollut muuuuualla. Ja sama toistuu parvessa päivittäin, ja vain yksi uros harakka kiertää rinkiä naaraitten kera. Hyvää joulua juhannusta ja n.p.p
Harakat ja Varikset ja Räkättirastas Fasaanin kera
HarakkaHännällänsäHämmen
13252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hienosti riimitelty tarina =0
https://groups.google.com/forum/#!topic/sfnet.harrastus.aseet/YPCrZm7d7N0 .
Aina niitä on ammuttu, enkä ole koskaan kenenkään kuullut saaneen sakkoja.
Meiränkin pihapiiris on samanlaasia vanhoja variksia ja harakoota seas. Raakkuvat anivarhain ja iltamyähää kamalaa ääntä pitävät nyt on liittynyt joukkoon jo yksi naaaakka joka kimittää tosi pahasti oisko kurkku kipiänä kaikesta raakkumisesta=(( Kuinkahan niistä päässee eroho.
Ammu heti kaikki naakat! Ne saatanat on pahempia kuin matut.
Meitin pihapiiris on yksi isoo ontuva haaskalintu se pitää nii kauhiaa kauhiaa meteliä raakkuu isoohi äänehe ja on ihimisten haitoolla piänempi siinä rinnalla yrittää kans raakkua. Raskasta kuunneltavvoo jopa kyläs käynneille. Kyll ne nii pahhoo iäntä pittää. Koko kesän.
näitä lissää
Laittakaa kaikki liikenevät katiskat katolle ja missä noita nyt sitten onkaan ja syöttiä sisälle.
Sitten kun ne on siellä, niin voitte vaikka heittää kiehuvaa vettä päälle, panna kaiuttimet molemmin puolin täysille soittamaan rokkia, osoitella laserilla silmiin, panna kissan seuraksi, upottaa veteen, ripotella kalkkia päälle, heitellä tikkanuolilla, pudotella katolta, kaataa bensaa päälle ja palamaan, vetää auton perässä, kieritellä rinnettä alas, panna ruokaa ja vettä viereen mutta ei sisälle ja antaa olla, antaa kaikki vanhat lääkkeet syötäväksi, ammuskella impukalla, katkoa siivet saksilla ja päästää menemään tai laittaa ruoaksi itselle, onhan näitä huvituksia.
Yksi haaska huutaa niin kovaa, että jokea pitkin kiirii jumalattomat manaukset ja muut älyttömät höpinät, aivan häiriöksi asti. On nyt muutaman vuoden saanut kuunnella aivan kyllästymiseen asti. On joko kuuroo kelle hän huutaa tai hän on muuten vain yksinkertainen räpättäjä. Vesi niin hyvin kantaa. Älkää enää ruokkiko sitä, pliis.!!
Nai sitä niin se vaikenee ainakin hetkeksi.
Lääkkeet jäänyt ottamatta hällä varmaan=}.
Se on päivännäöllä kun hää huuteloi, mieki oon kuulunna monituiset kerrat. Kamalata ois jos raakuisi yöl viel.
Voimasanat ja numeroituna römeällä äänellä keuhkot vinkuen. En vain tiedä, mikä ihme elukka se on?