Michelin-ukko onkin ruskea

Olen aina ihmetellyt miksi on valkoinen vaikka renkaat mustia, mutta tuo ainakin on ruskea.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3665552/Morbily-obese-Indonesian-child-10-weighs-192-kgs-crash-diet-fears-die.html
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Michelin-ukosta minulle tulee aina mieleen pakkeli :D
Se voisi olla ennemminkin "pakkeli-ukko" .

Äänestä

Ensimmäiset renkaat oli vaaleita ennen kun hoksattiin seostaa kumiin kimröökiä, joka sekä vahvisti kumia että muutti sen värin mustaksi.

Äänestä

Se olis rasismia jos mustaksi muuttuis? Afrikas ei taida misukat käydä kaupaksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poika_ainakin kirjoitti:

Olen aina ihmetellyt miksi on valkoinen vaikka renkaat mustia, mutta tuo ainakin on ruskea.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3665552/Morbily-obese-Indonesian-child-10-weighs-192-kgs-crash-diet-fears-die.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu