Minna Haapkylä ja puoliso Joanna rakastavat...

Nainen_on_parempi

Näyttelijäpariskunta Minna Haapkylä ja Joanna Haartti: avoliitto!

Viihdeuutiset 03.07.2014 06:58

Seiska uutisoi kesän alussa Minna Haapkylän uuden rakkaan olevan näyttelijä Joanna Haartti. Nyt lähes kaksi vuotta yhtä pitänyt pariskunta on vienyt suhteensa seuraavalle tasolle: heidät bongattiin nimittäin muuttopuuhissa Joannan entisen asunnon luona Helsingin Kalliossa.

- Minna pyöri kovasti Joannan muuttoapuna, joten taisi naisilla olla yhteinen määränpää, tarkkasilmäinen lukija tuumaa Seiskalle.

Seiskan tietojen mukaan Joanna on muuttanut Minnan luokse vanhaan huvilaan Helsingin Linnunlauluun.

http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Nayttelijapariskunta-Minna-Haapkyla-ja-Joanna-Haartti-avoliitto/1046536
_________________________________

http://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/ihmiset/eeva_hannu_pekka_bjorkman_muuttaa_pois_ex_vaimonsa_huvilasta

Viime vuonna Minna Haapkylästä eronnut näyttelijä Hannu-Pekka Björkman kertoo Eeva-lehden kolumnissa muuttuvista asumisjärjestelyistään.

12

969

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kimpassa_kivaa

      Voisiko nuo muuttaa samaan talouteen Kata Kärkkäisen ja sen hoidon kanssa?

      • Eipä jaksa kiinnosta nämä minnat, mannat ja markot. Ihan sama. Mutta pitäähän "seurapiiritoimittajilla" töitä olla.


    • Sä_mahaas_ihanaan
    • vai.niin

      Ketä kiinnostaa?

      • Kiitos_kun_katsoit

        Sinua ja meitä! OK.
        :DDD


    • ltgldflgmlk

      Ei sitä muuksi voi sanoa. kuin mielisairaudeksi,. kun on avioliitossa ja on lapsia ja sitten lähtee sekstaamaan oman sukupuolen kanssa.

      Ja sitten vielä muuttaa tämän kanssa asumaan. Vosin ymmärtää, jos olisi kerran tai kahden kokeilu. mutta että muutetaan yhteen ja kaikki entinen hyvä heitetään menemään.

      Nuo ns taiteilijat ovat muutenkin olleet hyvin epäluotettavia ihmisiä ja kaikkien mielihalujen ja himojen vietävinä. Todella epäluotettavia ihmisiä !

      • Landepaukkuko

        Niin mitäs siinä jos rakastaa, pääasia on Rakkaus.
        ___ > Ja huom. sekstaaminen on suutelua Stadin slangin mukaan, mutta seksi kuuluu parisuhteeseen yhtä lailla jos ja kuin kuvottaviin irrallisiin ja pinnallisiin ohikiitäviin seksisuhteisiin!!!

        Parjatkaa samoin huoruuttanne ja kyvyttömyyttänne rakastaa ja muodostaa ihmissuhteita!

        Katso:
        https://www.urbaanisanakirja.com/word/sekstata/
        sekstata
        1) (perinteinen käyttö Helsingin slangissa) suudella
        2) (nykyään usein, alkujaan landepaukkujen väärinkäsityksenä) olla sukupuoliyhteydessä, rakastella, naida !!!

        Ryhmykyrpä
        10.2.2010


    • Suurin_on_Rakkaus

      Tarkoitatko naisten välinen rakkaus on jotenkin muoti-ilmiö? Voiko rakkautta kutsua muoti-ilmiöksi? Jos niin miksei kaikki onnistu koskaan edes ohimenevissä tähän? Onko heteroseksuaalinen rakkaus siis OUT* eli pois muodista?

      No tämä suuntaus on lisääntyvää niin ns. heterosuhteita kokeneiden ja niissä pettyneiden ? tai siis uloskasvaneiden naisten kuin miestenkin keskuudessa!
      Tämä muutos seksuaalisuudessa voidaan helposti tulkita biseksuaalisuuden "piikkiin''... Mutta onko se sitä enää kun rakkaus samaan sukupuoleen ottaa ylivallan ja kaksi ihmistä on yhtä, ihan kuin ns. perinteisemmissä suhteissa on ollut.

      Naisilla asiaa on tutkittu ja todettu ilmiön todella lisääntyneen avoimuuden ja ennakkoluulojen karistessa.
      Naiset ovat vahvempia tässäkin suhteessa ainakin mitä asian tunnustaminen julkisesti ja perheille on ollut.

      Kyllä miesten keskuudessa on vastaavaa mutta se ilmenee enemmän ehkä seksuaalisten seikkailujen kuin parisuhteen luomisen tapaisena ilmiönä!?

      Mies on sitten homo bi tms. jopa puhtaasti hetero - on usein enemmän suhteissaan seikkailija ja siten myös se "pettävä" ja irralliset suhteet toimii heille useille parhaiten!

      Mutta älkää kiirehtikö heti yleistämään, on ihania rakastavia miehiä varman joka lähtöön myös!

    • muodikasta

      Voi, voi jos joku julkkis jää tästä muoti-ilmiöstä pois.
      Ei kehtaa naamaansa julkisuudessa näyttää.

    • Pikkujulkkujen.maa

      Kuka tää on?

    • Todellasyvälllä

      Homous ja lesbous on seurautta siitä kun ollaan hylätty Jumala ja seurataan omia sairaita perversioita. Homous ja lesbous on vakavia syntejä ja sellainen ihminen on syvällä suossa.

      • Huorat_ja_murhaajat

        Lisääpä fariseus ja Jumalan pilkkaaja siihen joukkoosi myös ns. heteroseksuaalit niin joukkosi on täydellinen! OK.

        Unohtamatta rahalla seksiä myyviä ja ostavia heteroita ja vielä lastensa murhaajia ja hylkääjiä yms.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      442
      3794
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1642
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1476
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1444
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1378
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1336
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      50
      1256
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      1191
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      33
      1047
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      44
      1039
    Aihe