Onko muilla ollut tällaista ja tietäisikö joku, mistä on kyse: Kun otan särkylääkkeen, otsaani tulee laikku, joka näyttää hyttysenpuremalta. Se tulee lähes joka kerta täsmälleen samaan kohtaan. Voiko olla jotain allergiaa? Sama juttu monen eri lääkeaineen kanssa. Kuitenkin vain särkylääkkeistä tätä tullut.
Outo oire särkylääkkeistä
Kolotus
498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla on tullut nokkosihottumaa buranasta. Aspiriini sopii mulle.
Voisin tosiaan kokeilla Aspirinia. Olin kerran sairaalassa tuon reaktion tullessa ja antoivat reseptikipulääkettä, jolla reaktiota ei tullut, mutta se oli muuten liian järeä lääke. Eivät osanneet sanoa, mistä johtuisi.
Se voi tulla lääkkeen sidosaineista, joka ei sovi sinulle. Vaihda merkkiä, vaikuttava aine voi olla sama. Minulle tuli Ketorinista, mutta Burana käy
Pitäisi tosiaan varmaan käydä läpi jokainen vaihtoehto. Mielikuvani mukaan useasta tuo oire on tullut ja tosiaan ainoastaan siitä vahvasta kipulääkkeestä ei.