Armenia-laki naurettavuuden huippu

http://yle.fi/uutiset/armenia-laki_vihdoin_voimaan_ranskassa/8999357

Mitä väliä sillä on että joku kieltää jonkin tapahtuneen? Oikein laki piti määrätä, naurattavaa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomeen pitäisi määrätä laki, mikä kieltää uskomasta Jyrki Kataisen pääministeriyteen.

Äänestä

Nuo tuollaiset lait kyllä ihmetyttävät. Ei kai nyt kukaan normaalijärkinen kiellä tuollaisia massiivisia ja todennettuja murhia tapahtuneeksi, mutta miksi sellaisia faktoja pitää varmuuden vuoksi suojella rangaistuksen uhalla?

Ei olla kaukana orwellilaisesta ajatuspoliisista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikuiset_ihmiset kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/armenia-laki_vihdoin_voimaan_ranskassa/8999357

Mitä väliä sillä on että joku kieltää jonkin tapahtuneen? Oikein laki piti määrätä, naurattavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu