tai edes Suomen kartalta.
Rasismi poistettava maailmankartalta
rasisminaikaonohi
32284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Rasismi on hyvä asia. Sinä olet perseestä.
Minulla on HIV
Totta, täytyy pian asettaa laki joka määrää ählämit ja suvakit maanpakoon.
Kokoomus aloitti rasisminvastaisen kampanjan
Kokoomus aloitti tällä viikolla sosiaalisessa mediassa rasisminvastaisen kampanjansa, #ratkaisujarasismiin.
Tiistaina aamupäivällä kokoomus julkaisi Facebookissa neljän ministerinsä kasvokuvilla ryyditetyn kampanjan, jossa vaadittiin konkreettisia tekoja rasismin kitkemiseksi. Jos Facebook-päivitys ei näy, voit katsoa sen tästä.
Kampanjakuvassa lukee: ”Asennemuutos on tärkeä, muttei yksinään riitä. Rasismin kitkemiseksi tarvitaan konkreettisia tekoja”. Kuvan jakoteksti kuuluu: ”Brysselissä tapahtuu nyt kauheita, mutta samalla on muistettava se rasismi, jota tapahtuu Suomessa joka päivä. Syrjintä, kiusaaminen ja vihapuhe ovat arkea liian monelle.”
Emme myöskään aio lopettaa vastustamasta rasismia tai hyväksymään vihapuhetta sen takia, että tapahtui terrori-isku, Pesonen totesi.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001144814.html
kerro sitten miksi musut vihaa kristittyjä?
ja miksi ne tulee tänne, jos ne kerran vihaa länsimaita ja -maalaisia?
ihme juttu, että musut on "niin" pyhiä, ja sitten ne vetää kaljaa (julkijuopottelua) suomessa ja ne tappelee ja tollottaa moukan lailla naisten perään.
Eikö ne osaa käyttäytyä ja hillitä itseään?
Pari luontodokumenttia eri apinoista valaisee asiaa aika paljon !
Eikö se ole rasismia, eihän kristityt ole ihmisiä heidän silmisä hulluja koiria.
Meidän silmissä he ovat apinain kehitytasolla .ei hulluja apinoita,??!!
WHY MUSLIMS IMMIGRATE TO CHRISTIAN COUNTRIES
https://www.youtube.com/watch?v=1ESNukZu7lM&index=19&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
ja joku vois kertoa niille, että niiden äijät voi vetää käteensä kotonaa eikä mennä
raiskaamaan. Se on asia, jonka voi tehdä kotonaan, eikä sitä tarvitse mainostaa kenellekkään.
ja jos naisella on minihame päällä ja katsoo kohti, se ei tarkoita, että se haluaa tulla raisktauksi. Kuten ruotsalainen musupoika väitti kuulusteluissa.
Arabien omassa kulttuurissa miestä ei saa edes katsoa kohti, kun se merkitsee seksiä tai avioliittoa. Kertooko kukaan näista eroita näille pellepojille?
rasistinen avaus
Rasismi vähenee minimiin, kun Rasmus lakkautetaan.
"Rasismi" sanan käyttö kiellettävä vankeusrangaistuksen uhalla.
Kun orjatyömarkkinoita hamuava KOKOOMUSMÄTÄ kriminalisoidaan ja Kataiset, Stubbit ja muut rosvot istuvat elinkautistaan tai on tapettu, loppuu rasismikin. Kun todelliset hätää kärsivät naiset ja lapset haetaan turvaan konflikteista ja estetään KOKOMUSMÄTÄÄ täyttämästä maata terroristeilla ja raiskaajaelukoilla, tämä hyväsydäminen kansa halua kyllä auttaa maailman kärsiviä naisia ja lapsia.
Kyllä!!!! Maailma olisi paljon parempi paikka ilman limaisia rasisteja.
Rasistit ovat ihmiskunnan pahanlaatuisia syöpäkasvaimia, jotka pitää poistaa ennen kuin ne pääsevät leviämään.
Rasistit pitää käännyttää heti rajalla.
suvaitsemattomat vi.vas.pas.suikkarit lähi.itään kavereineen suvaitsemaan suvaisemattomuuttaan.
Rasismin+kitkemiseksi+verorahoilla+eläminen+olisi+tehtävä+mahdottomaksi.+Opiskelijat+joutuisivat+itse+rahoittamaan+koulutuksensa.+Rikoksiin+syyllistyneet+ulkomaalaiset+olisi+karkotettava+maasta+mahdollisimman+nopeasti,+mielummin+viikoissa+kuin+kuukausissa.+Lisäksi+verovaroista+palkkansa+saavien+palkkoja+olisi+alennettava+vähintään+30%:sta+50%:iin+alkuperäisestä+palkasta.
Voisitko vähän valottaa, miten rasismi poistuu sillä, että vain rikkaat voisivat jatkossa opiskella ja että opettajien, palomiesten, sairaanhoitajien, lääkärien sun muiden palkat puolitettaisiin?
Opettajat,+sairaanhoitajat+ja+etenkin+lääkärit+joutuisivat+tekemään+jotain+konkreettista+suvaitsevaisten+mielipiteidensä+vastapainoksi+eivätkä+odota+muiden+verovaroillaan+rahoittavan+tätä+sirkusta.+Lääkäreiden+palkkoja+voisi+leikata+tarkemmin+ajatellen+60%+nykyisestä.
:D
rasismi loppuu välittömästi kun kriminalisoidaan vihreät ja vasenmisto liitto
Realismi on Suomen kansaa hengissä pitävä voima tässä kammottavassa matuhysteriassa.
Miksi te vihervasurit olette rasisteja meitä kantaväestöö kohtaan, me puolustamme tätä maata viimeiseen veripisaraan, te isänmaan petturit ette pysty muuttamaan meidän rakautta tätä maata kohtaan, ollaan sitten rasisteja saatana vaikka hautaan saakka, ja meitä on enenmistö suomalaisista,,
Missä matu siellä rasistiongelma
Aloitetaan rasisminpoistaminen "rasisminaikaohi"alottajasta ja poistetaan hänet
Afrikkaan tai arapienmaille maailmankartalle,niin kun tuollaiset poistetaan helvettiin niin
rasismikin loppuu.
Rasismi on tarttuva mielisairaus, johon voi sairastua, jos on siihen alttiutta eli vähäinen älykkyys ja on lisäksi tekemisissä jo rasismiin sairastuneiden kanssa.
Kyllä Suomi on "ymmärtäviä" ihmisiä ,se vain on kummaa ettei nämä "ymmärtävät" eivät ymmärrä omia kansalaisia ??Mutta sehän kuuluu tämän päivän poliitiikiin että mustia pitää ymmärtää ja omia halveksia "rasismia" omia vastaan,Heidän pitää olla niin hienoja ja suvatsevaisia mustia kohtaan se on iin hienoa ja oikea! NYTTIGE IDIOOTER !!
kys meg i rävä jävlige idiooter og snyltere
Juuri noin
se johtuu siitä, että poliitikot vähättelevät kansan tahtoa,
koska ne tahtoo niin paljon valtaa ja rahaa itselleen.
ne ei edes luule tietävänsä miten maata johdetaan, ne vaan ottaa valtaa ja rahaa.
Niiden asenne on siis RYÖSTÖ.
Miten poliitikko, joka vihaa suomalaisia voi puhua rasismin kitkemisestä?
RASISMI-tarkoittaa rotusyrjintää. Sitä että ihmiset rotunsa perusteella laitetaan eriarvoiseen asemaan.
Onko Suomessa rasismia? Loogisesti ajatellen suvaitsevaisto ajattelee ristiriitaisesti. Ensiksi kielletään rotujen olemassaolo, mutta seuraavaksi ollaan huolissaan valkoisten muita rotuja kohtaan harjoittamasta rodullisesta sorrosta, rasismista. Outoa.
Jokainen täysjärkinen ihminen tietysti tunnustaa rotujen olemassaolon. Tutkitusti Suomen rasistisin kansanryhmä ovat somalit. Tämä nyt aloitettu kampanja ei kuitenkaan koska muiden rotujen valkoisia kohtaan osoittamaa rasismia, ei tietenkään. Suomessa on hyvin vähän rasismia kantasuomalaisten tekemänä ja lainsäädännössäkin vain siten että rotusorto ( rasismi) on kohdennettu valkoihoisiin.https://fi.wikipedia.org/wiki/Positiivinen_syrjintä.
Mikä siis on päättäjien ongelma? Onko tarkoitus kiihdyttää valkoisten kansanmurhaa ja heidän alentamistaan 2-luokan kansalaisiksi?
On luonnollista että vanhuksia, lapsia, vammaisia tai muita erityisryhmiä autetaan ja heille annetaan etuoikuksia mitä muulla väestöllä ei ole. Syrjintä rodun perusteella on kuitenkin väärin, tämä on todettu jo YK:n ihmisoikeuksien julistuksessa.
2 artikla:
"2. artikla. Jokainen on oikeutettu kaikkiin tässä julistuksessa esitettyihin oikeuksiin ja vapauksiin ilman minkäänlaista rotuun, väriin, sukupuoleen, kieleen, uskontoon, poliittiseen tai muuhun mielipiteeseen, kansalliseen tai yhteiskunnalliseen alkuperään, omaisuuteen, syntyperään tai muuhun tekijään perustuvaa erotusta.
Mitään erotusta ei myöskään pidä tehdä sen maan tai alueen valtiollisen, hallinnollisen tai kansainvälisen aseman perusteella, johon henkilö kuuluu, olipa tämä alue itsenäinen, huoltohallinnossa, itsehallintoa vailla tai täysivaltaisuudeltaan minkä tahansa muun rajoituksen alainen."
Miten ihmisten rodulliseen tasavertaisuutee sopii esim. Helsingin kaupungin käytäntö?http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/86820-helsinki-antaa-maahanmuuttajille-”positiivista-erityiskohtelua”
"Positiivisella syrjinnällä"( hyi, miten ruma käsite) siis tavallaan myönnetään että roduissa on eroja älykkyyden ja muiden ominaisuuksien suhteen. Tummat ei-eurooppalaiset ovat ikäänkuin vammaisen asemassa! Annetaan tasapuolisuuden nimissä sitten 100 m. Juoksukilpailussa valkoisille 30 metriä etumatkaa.
Maassamme siis on rasismia, se on rakenteellista ja kohdistuu ennen muuta kantasuomalaisiin ja muihin valkoisen rodun ihmisiin.
Muakin on mulkoiltu rasistisesti, mihin voin tehdä valituksen?
Mihin meinasit sioittaa nuo pakoloist sitten??