Traumaattinen työhaastattelu

Butt_shit

Olin onnistunut ujuttautumaan työhaastatteluun kehumalla itseäni ensin haussani, soitellut tietenkin perään onko hakemus tullut perille, ja opiskellut firmasta kaiken ja miettien haastattelutilaisuutta varten vastauksiani ja kysymyksiä haastattelijoille jotta voisin tehdä hyvän vaikutuksen heihin.

No, kaikki meni putkeen, kunnes lopussa haastattelun aikana litkimäni kahvi oli saanut suolistoni räjähdyspisteeseen (en kehdannut kieltäytyä kahvista) ja juuri kun haastattelija oli lupailemassa suullisesti paikkaa minulle niin tässä vaiheessa peräaukostani suihkusi ns. liquid explosive fart ripuleineen kaikkineen, sillä sulkijalihakseni voima ja kestävyys antoivat viimein periksi. Yritin muuttaa asentoa ja köhiä ja rykiä peittääkseni äänet, joka epäonnistui. Tilaan leijui välittömästi hirvittävä ripulin löyhkä, ja minut käskettiin poistumaan pikimmiten, samalla latellen peruslatteudet kuten "olemme myöhemmin yhteydessä, kiitos mielenkiinnosta". Kuulin vielä ovea sulkiessani kuinka haastattelijat antoivat vuorotellen ylen. Poistumisreittini tallentui ripulin valuessa shakettini housujen lahkeesta. Kävin tunkemassa shaketin roskikseen ja kävin uimassa lähimmällä uimarannalla, onnekseni alushousuni olivat mustat jotka muistuttivat uikkareita. Oli hellepäivä ja kävelin näissä "uikkareissa" kotiin häpeämään.

Työkkäriin palattuani kerroin tarinani, ja työkkärin muijat saivat hyvät naurut. Minut ohjattiin kuntouttavaan työtoimintaan, jossa teimme luuseriporukan kanssa oikein hienon anaalitapin seuraavaa mahdollista työhaastattelua varten. Tämän ansiosta olen löytänyt jälleen hieman uskoa tulevaisuuteen. Tilaukseen on laitettu myös ns. hajusiepparihousut, mikäli tappi saattaisi luiskahtaa suolistopaineen mahdollisesti ylittäessä anaalitapin kitkapisteen. Lahkeet teippaan ilmastointiteipillä tiiviiksi, niin vaikka ripulit sattuisivatkin tulemaan vaipan ym läpi, ei ne ainakaan valu lahkeesta.

Kaikesta huolimatta, toivo elää päästä työelämään.

0

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ei sua enään tunnista

        Kun olet vanhentunut ja lihonut.
        Ikävä
        94
        5372
      2. Huomenet naiselle

        Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
        Ikävä
        56
        4161
      3. Mikä kaivatussasi kolahti?

        Mikä oli erityistä?
        Ikävä
        29
        2292
      4. Etsin vastaantulevista sua

        Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
        Ikävä
        28
        2138
      5. Kaikesta muusta

        Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
        Ikävä
        16
        1825
      6. Hyvää yötä.

        Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
        Ikävä
        15
        1484
      7. Ajatteletko koskaan

        Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
        Ikävä
        33
        1312
      8. Tekis mieli lähestyä sua

        Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
        Ikävä
        20
        1128
      9. Kyllä hävettää!

        Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
        Taivalkoski
        21
        1020
      10. T, miten mun pitäis toimia

        Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
        Ikävä
        43
        1011
      Aihe