Laihdutus!

Heips,ajattelin kysästä täältä,että tietääkö kukaan tai onko käyttänyt jotain kiinteytysvoiteita mitkä todella auttaa?jos niin minkä merkkisiä?Kun minä olen ajatellut ostaa garnier voiteita!!Ja kuinka plajon minun pitäisi puottaa painoa kun olen nytte 166cm/64kg..parikuukautta sitten olin 166cm/70kg.ihanaa kun olen saanut jo noin monta kiloa pois,!!
3505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

noista kiinteytysvoiteista en niinkään tiedä.. onneksi olkoon että olet saanut jo noin paljon pudotettua! :)
joku toinen ajattelee että olet ihannepainossasi juuri tuollaisena, että älä misään nimessä laihduta, mutta minusta ihminen on parhaimmillaan kun niin ITSE tuntee.
jos haluat, voit pudottaa kiloja, mutta ala myös harrastamaan vaikka salilla käyntiä/ kotona lihaskunto harjoituksia. niillä NIIN SANOTUSTI saat itseäsi kiinteämpään kuntoon, kun lihaksesi saavat muotoa. läskistä tulee ajan myötä lihasta.
aurinkoisia liikunta hetkiä sinulle! :)

Äänestä

Hei! Melkein samat mitat:) itse olen 165cm/63kg. Painoin syksyllä enimmilläni 67,5kg, ja nyt olis vielä tavotteena tiputtaa paino n.55-57kiloon. Kiinteytysvoiteista en tiedä muuta kuin että eräs tuttuni kehui joskus Oriflamen jotain violetissa purkissa olevaa läskigeeliä:)
Tsemppiä laihikseen!

Äänestä

Heips!

Yksi hyvä voide on just tuo Garnierin kiinteyttävä selluliittigeeli, bodytonic (keltainen purkki). Oon kokeillu, ja tuntuu iholla hyvältä. Kun jaksaa säännöllisesti käyttää, uskon, että ainakin jotain apua kiinteytykseen. Ainakin mulla auttoi.

Hienoa, että olet pystynyt laihtumaan! Tuohon painonpudotus-kysymykseesi.. Mun mielestä on parasta, kun katsot mieluummin peiliin kuin puntariin. Jos näky ei jostain syystä miellytä, sit voi miettiä, mitä sille pitäis tehdä. Painoa ei kannata seurata liikaa. Pääasia, että susta tuntuu hyvältä niissä kiloissa joita sulla on. :)

Tsemppiä ja kaikkea hyvää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aurinko=) kirjoitti:

Heips,ajattelin kysästä täältä,että tietääkö kukaan tai onko käyttänyt jotain kiinteytysvoiteita mitkä todella auttaa?jos niin minkä merkkisiä?Kun minä olen ajatellut ostaa garnier voiteita!!Ja kuinka plajon minun pitäisi puottaa painoa kun olen nytte 166cm/64kg..parikuukautta sitten olin 166cm/70kg.ihanaa kun olen saanut jo noin monta kiloa pois,!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu