Poikaystävä lähti tänään armeijaan

Surkeainttileski

Poikaystävällä alkoi tänään 4.7 intti ja jäin "leskeksi". Asutaan saman katon alla ja koti tuntuu kauhean tyhjältä ja hiljaiselta. En saa nukuttua ja koko ajan vain itkettää. Hyvästejä sanoessa koitin pidätellä itkua ettei poikaystävälleni tulisi paha mieli mutta itkuksihan se meni ja poikaystävä koitti rauhoitella ja sanoa ettei minun tulisi itkeä. En haluaisi hänen tietävän minun olevan näin rikki, ettei hän ole minusta huolissaan vaan nauttii intti kokemuksesta. Olisiko täällä ketään antamaan vertaistukea ja neuvoja kuinka jaksaa varsinkin p-kauden ajan joka on kuuleman mukaan vaikein? Tuntuu kauhealta kun ei ole oma kulta ottamassa kainaloon ennen nukkumaan menoa;(

9

265

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Surkeainttileski

      Eikä kellään kokemuksia?

    • Surkeainttileski

      Uppailen taas:(

    • ainavalmis_mies

      missäpäin on tarvetta kainalolle?

      • Surkeainttileski

        Savon suunnalla. Ainoa kainalo jota kaipaan on poikaystäväni:(


    • järki_käteen

      Aikuinen ihminen kestää kyllä muutaman kuukauden eron itkemättäkin.
      jos olet vielä noin lapsi, kannattaa muuttaa takaisin äidin ja isin kainaloon kasvamaan.

      • Surkeainttileski

        Kyseessä kun ei ole muutama kuukausi vaan 9kk. Isää minulla ei ole joten melko huono heitto. Sinulla ei taida olla minkäänlaisia tunteita kun et tiedä mitä ikävä on?


    • Timbihz

      Ei hätää, ei siihen kuole vaikka vaikeaa onkin. Minulla on yksi tyttöpuolinen ystävä jolla on todella vaikeaa olla yksin. Heti jos joutuu olemaan kokonaisen päivän ilman ketään niin kysyy minua tekemään jotain hänen kanssaan ja sit jos joutuu olemaan yksin niin tokaisee suoraan ilmoille "Mä joudun olemaan yksin" surulliseen sävyyn.

      Itse taas nautin yksinäisyydestä, varsinkin silloin kun kämppikseni on käymässä sukulaisillaan (kerran vuodessa) ja on siellä useita viikkoja. Ihmiset ovat erilaisia ja kannattaa nyt pitää pää kylmänä ja käyttää aika vaikkapa askareisiin tai ylipäätään yrittää siirtää ajatukset muualle.

    • Varmaan pikkasen myöhään tulee tämä vastaus, mutta toivottavasti jeesaa edes jotenkin miehen kulmasta.
      Omana aikana homma toimi lähinnä kirjeillä, mutta periaate kait sama jos kärsivällisyys on edelleen toimiva juttu.
      Ikävää saa sanoa ja lomilla näyttää, se toimii molemmilla.
      Meillä jeesasi myös lomien väliseen aikaan arkihommien suunnittelu. Näin homma toimi rationaalisemmin ja molemmat voivat keskittyä tähän.
      Hepuli himassa keskellä yötä tai poterossa väijyssä, on se viho viimeinen paikka, jossa haluaa aisoita pohtia.
      Jos ei ole ihan varma suuntaviivoista, niitä kannattaa kysyä.. epävarmuus valtion pakottamassa erossa on tuhoa.

      • Surkeainttileski

        Kiitos asiallisesta vastauksesta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      189
      5109
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1812
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1527
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1507
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      51
      1185
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      840
    Aihe