Perus 13-vuotiaan ongelma. Miten ihmees saan mimmin? Oon jutellu snäpis aika kaua ja oon vähä edennykki, mutta silti? Neuvoja?
miten saan tytön ihastumaan?
13vJonne
5283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Älä ainakaan heitä mitään seksijuttua. Jos alat puhumaan jotain pornon katselusta tai jotain vastaavaa, niin ei sellaisilla jutuilla tehdä vaikutusta 13-vuotiaaseen tyttöön. Varsinkaan ei kannata puhua PALJON seksistä.
Ehotan sulle et otat ihan rauhassa ja koitat kevyesti lähestyä koko ajan. Toimii ainaki lukiomuijiin.
Yritä sanoa jotain hauskaa. Äläkä ole yli-innokas.
kyllä se paras keino mun mielestä on se että olet ystävällinen ja oma itsesi. "hymy rikkoo jään", oot mukava ja kohtelias ja käyttäydyt kivasti, ja jos vaikuttaa sopivalta, niin ehdota jotain yhteistä tekemistä. ja olet oma itsesi etkä yritä esittää mitään, eli toivottavasti nuo ominaisuudet joita suosittelin viljelemään sopivat sinuun luontevasti
Perus 13-vuotiaan ongelma. Ei kyllä sellaselta kuulosta. Perus ipanan ongelma on se, että kerkeekö kotiin tarpeeksi ajoissa katsomaan Pikku Kakkosta.