Suomi kristitty maa?

Vai saatanalisliberalis666ateistinen syntisuvaitseva maa? Astuuko saatannallis syntilaki saatanalliseen noudatettavuuteena v.2017?
3123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei koko maa ole syntinen, vaikka avioliittoja tulee lisää.

Äänestä

Ei ole meille harhattomille koko synnin käsitettä, koska mielikuvitusjumalillanne ei ole minkäänlaista valtaa todelliseen maailmaan.

Äänestä

Ihan hemmetin lapsellista uskoa johonkin satukirjaan, sen hahmoihin sekä kirjotuksiin. Pahimpia piruja ovat ne jotka sortavat vähemmistöjä. Oon ateisti ja ylpeä siitä. Olen myös ylpeä siitä että saan ajatella asioita ihan omilla aivoillani. Suurin osa kristinuskosista on yhtä pahoja kuin Isis-tyypit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perkeleenkätyriliberaali kirjoitti:

Vai saatanalisliberalis666ateistinen syntisuvaitseva maa? Astuuko saatannallis syntilaki saatanalliseen noudatettavuuteena v.2017?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu