Lävistys ja liikunta

Otin nännilävistyksen lauantaina ja mietin milloin voin aloittaa liikunnan? Spinning, bodypump, trx jne.
22221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiiä

Äänestä

Hikoilua kannattaa välttää 1-2 viikkoa lävistyksen ottamisen jälkeen. Tärkeintä on ettet koskettele tuoretta läväriä likaisilla käsillä, et anna kenenkään/minkään koskea rinnuksiin, pidät puhdasta paitaa ja meet suihkuun heti treenin jälkeen.
Otin ite nännikorut puoltoista vuotta sitten. Pidin salista taukoa ehkä viikon verran ja olin supertarkka hygienian kanssa, hyvin paranivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nänniläväri kirjoitti:

Otin nännilävistyksen lauantaina ja mietin milloin voin aloittaa liikunnan? Spinning, bodypump, trx jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu