Saako atkinsin dietissä syödä feta salaattia? esim.Hesestä ostettua?
Help!
Nimetön
101279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
en usko et saa
syödä. hiilareita todella vähän.
http://www.hesburger.fi/tuotteet/?avoin_tuoteryhma=60&tuote=17
Miten tuohon on muka saatu 50 g hiilihydraatteja? Energiaa sinänsä ei ole paljoa.
on sanonu, että fetasalaatissa on hiilareita 50g??? Sanoin, että siinä on hiilareita todella vähän! Kasviksissakin niitä on ja juustossakin vähän, tollo.
Nyt vasta katoin linkin hesen fetasalaatista. liekö hiilarit tulleet sitten oliiveista ja punaisista paprikoista? itse ainakin popsin fetasalaattia usein, mutta käytän vihreitä paprikoita enkä yhtään oliiveja. ja laihtuminen senkun jatkuu.
Oliiveissa ei ole paljoa hiilareita. Punaisessa paprikassa sitä puolestaan on. Onko mukaan laskettu salaatinkastike?
Kyllä mä veikkaisin, että hiilareita tulee tosta fetajuustosta.
ja sehän on pelkkää vehnäpullaa lähes kokonaan.
...noin paljoa tule. Ilmeisesti asia on kuin tuossa alla on sanottu: Sämpylä! Onneksi sen voi jättää syömättä, jolloin hiilarimääräkin on kohtuullinen.
kun kattoo sen moniviljasämpylän tiedot erikseen ni huomaa että siinä on niin paljon kaloreita että esim. perussalaatissa on paljon vähemmän. Joten sillä logiikalla etta sämpylä olisi laskettu kreikkalaisen salaatin ravintoarvoihin mukaan, tulisi sen olla laskettu myös perus salaattiin mukaan... ja sehän on mahdotonta.