merkitse yhtään mitään.
.
Sana ei pelasta ketään, ei nyt eikä tulevaisuudessakaan.
Sana on pelkkää diibadaabaa.
.
Sana ei pelasta ketään, ei nyt eikä tulevaisuudessakaan.
Sana on pelkkää diibadaabaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Poliittisten pyrkyreiden ja viranomaisten merkityksetöntä sanaheilinää kansalaisten rauhoittelemiseksi.
Kyllä media ja päättäjät ovat vaatimassa tavallisia Suomalaisia vastuuseen teoistaan, mutta näiltä Islaminuskoisilta ei vaadita mitään velvollisuuksia tai käytöstapoja Suomessa. Kehutaan vaan sitä korkeaa koulutetusta ja ammattiosaamista, mutta ei uskalleta sanoa mitään niiden touhuista Suomessa.
Suomalaiset ymmärtää korkeasti koulutettujen olevan myös korkealla tasolla humaanisuudessa ja ihmismäisessä käytöksessä. Että silleen.
Ne yrittää vaan lakaista omia mokia maton alle noilla sanoilla.
Viikonpäästä huomaamme, ettei mitään ole tapahtunut, sama kulttuuristaminen jatkuu ja puolustuspuheita "yhdessä elämisestä" tulee tuutintäydeltä jokaiselta kanavalta kansalaisten avopesemiseksi.
Uskottelusta siitä, että kaikki muuttuu parempaan päin.
.
Tyhjiä toiveita jaetaan.
No Iltalehdessä oli juttu: Ranskan Muslimijohtajat tuomitsevat terrori-iskun mitä jyrkimmin ja kehoittavat rukoilemaan uhrien puolesta. Eipäs ne Muslimijohtajat kehoittaneet antamaan ilmi noita terroristejä jotka piilottelevat muslimien omissa yhteisöissä ??? Paska puhetta nuo tuollaiset tuomiot ja kehoitukset. Nyt ei hyväksytä mitään paskapuheita, vaan pitää alkaa löytyä niitä todellisia tekoja, jos meinaavat jatkaa elämistään Euroopassa nuo muslimit. Että silleen.
Poliittisten päättäjien pitäisi yhtä tarmokkaasti tuomita Soldiers of Odinin toiminta, joka vastaa terrorismia. Kuten tiedetään, kotimainen äärioikeisto on suurin uhka Suomessa. Täällä ei tarvitse pelätä muslimeja.
JA NIELAISE!!!
SINÄ olet ONGELMA. Montako edes hyttystä Odinit ovat tappaneet?
Ei meidän tarvitse niitä muslimeja vihata, ei vaan suvaita niitä Euroopassa. Että silleen.
Ei taida anarkisti ja vassarit tuomita? Siitä tulikin mieleen tämä:
http://static.ylilauta.org/files/q9/orig/fyjkxfqm/1468580947162.png
Vassari-anarkistit ovat päässeet miltei samaan uhrilukuun kuin muslimit.
"Viikonpäästä huomaamme, ettei mitään ole tapahtunut".
.
Ei mennyt kuin paripäivää ja kaikki on jo unohdettu. Turkki otti vallan Nizzan ruumismatosta.
Onko EU tehnyt mitään muuta kun seurannut huuli pyöreänä näitä tapahtumia ?
EU:n ulkorajalla sotilasvallankaappaus ja mitään hätäkokousta ei ole kutsuttu koolle.
Niin , että se siitä EU:n turvallisuus politiikasta, ei paljon ole apua noista hömelöistä Junkkereista ja Merkkeleistä. Ompas kumma kun kirjautuminen häviää välillä pois voimasta. Että silleen.
Kokeilepa seuraavan kerran kun kirjaudut, niin ruksaa "muista kirjautuminen" -ruutu.
No kyllä on kirjauduttu ihan oikein. Että silleen.
"Poliittisten päättäjien pitäisi yhtä tarmokkaasti tuomita Soldiers of Odinin toiminta, joka vastaa terrorismia."
.
Menes Husu Kotiis.
.
Montako terrori tekoa ystävänne muslimit ovat tehneet ja montako Odinit. ?
.
Tilastoja kehiin suvakki-idiootit.
Eu:n johto ja poliitikot pitävät tätä hyökkäyksenä Eurooppalaisia arvoja ja demokratiaa vastaan. Sitä pahoitellaan eikä niinkään uhreja, esim. Ruotsin ministerit.
No nehän sitten tuomitsee ääri-muslimien teot.