Miksi Yle salaa Nizan terroristin muslimitaustan ?

Alkaa jo kyllästyttää ylen muslimimielinen uutisointi !!

kun yhteisillä verovaroilla pidettävä yle yrittää sumuttaa suomalaisia veronmaksajia...

olisiko uusisuomi luotettava tiedonlähde ?

Kehoitaan kaikki suomen kansalaisia aloittamaan kampanjan yleä vastaan !
Se on poistettava kartalta..
25259
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Einiten harmittaa Yleisradiossa nuorison aivopesu homoiksi ja neutraaleiksi. Ei sanota enää rehellisesti että pojat on poikia ja tytöt tyttöjä. Tietenkin on totta, että YLE-puheessa on liikaa muslimitoimittajia. Ja niitä vähemmistöuutisia on myös liikaa.
Veronmaksajat joutuvat vastoin tahtoaan ylläpitämään pöhöttynyttä monikulttuuriyleisradiota.

1Äänestä

Islam ei tee mitään terrori-iskuja vaan terroristit.

Äänestä
  • Islam ei tee, mutta kaikki terroristit on islamilaisia. Ja terrorismi kuuluu islamiin.

    1Äänestä

Suomessa on myös muslimeita, jotka maksavat veroa. Heillä on oikeus olla kuulematta muslimeista pahaa.

Äänestä
  • Suomessa on myös suomalaisia jotka maksavat veroja ja muslimeitten täällä loisimisen. Heillä on oikeus olla joutumatta muslimitappajien uhriksi.

    1Äänestä

  • Ja täällä on myös suomalaisia jotka ovat kyllästyneet koko helvetin muslimiloisiin, miksi meidän pitää heitä täällä elättää?
    Menkööt kotimaahansa, mitä hyvää he muka täällä tekevät?
    Eivät mitään.

    1Äänestä

Suomen media alkaa muutenkin olemaan kuten itärajan takana. Hallituksen puolueelliset uutisnäkemykset ovat vain oikeita mielipiteitä ja muut vääriä joita ei esim uutisoida. Kuten brexit uutisetkin. Kaikki itku ja marmatus brittien lähdöstä ja kapitalistinen kostomieliala brittejä vastaan kyllä uutisoitiin mutta sanaakaan ei puhuttu mitä hyvää ero tuo briteille.
Säälittävää elää tämmöisessä kommunisti tyylisessä mielivallassa jossa politiikka sanelee medialle mitä saa uutisoida ja mitä ei. Odottakaa vaan niin brysselissä säädetään jo lakeja että eu ero aikeet ovat "lainvastaisia" ja kaikki toisenlaiset puheet tulkitaana automaattisesti "populismiksi" kuten suomessakin kaikki "väärät mielipiteet"

1Äänestä
  • Neuvostoliiton palvojat ovat saaneet uuden ihailun kohteen. Nyt eletään taas oikeata ex. stalinistien kulta-aikaa. Vanhat papparaiset ja mammatkin taas riemuisevat. Elämäntehtävänä on tuhota toimiva yhteiskunta ja estää terveen järjen käyttö koko maassa.

    Äänestä

YLE:n ei tarvitse kertoa kenenkään muslimitaustaa, etenkin kun Nizzanisku oli mielenterveysongelmaisen jätetyn miehen epätoivoinen teko josta edes ISIS ei ole kehdannut ottaa vastuuta. YLE:n tehtävä ei ole palvella isänmaallisia rasistivajakki islamkriitikoita kertomalla kenenkään uskonnosta. YLE palvelee suvaitsevaisen enemmistön uutistarpeita. YLE ei ole isänmaallisen marginaaliöyhöttäjäporukan puolella eikä sen tarvitsekaan olla.
Suurin osa suomalaisista on tyytyväisiä YLE:n uutistarjontaan eikä mitään skandaalinkäryisiä paljastuksia muiden uskonnoista tarvita.

Äänestä
  • Demokraattisessa yhteiskunnassa ei media palvele vain tiettyä kansanosaa. Kieltolaki yhteiskunta on muutenkin palannut suomeen. Edes viihdeohjelmia ei voida näyttää sensuroimatta ettei vaan loukkaa maahan tulleita herkkähipiäisiä tappajia. Esimerkkinä Kummelin
    https://www.youtube.com/watch?v=4AAX_wFvPAg

    1Äänestä

  • PS. En muistanut mainita, että suurin osa kansaa on tyytymättömiä Yle-veroon.

    1Äänestä

  • ylelläoikeusvaijeta kirjoitti:

    PS. En muistanut mainita, että suurin osa kansaa on tyytymättömiä Yle-veroon.

    oletko tyytyväinen johonkin veroon. haluaisitko maksaa jotain veroa enemmän

    1Äänestä

  • Yle selittelee kaikki terroriteot yksittäisen mielenterveysongelmaisen tekemiksi, vaikka terrorismi on muslimien systemaattisia tekoja, ei mitään yksittäistapauksia.

    1Äänestä

  • Älä hörhö taas satuile. ISIS on jo ottanut vastuun teosta. Hörhö on itse islamisti ja vihaa suomalaisia, joita kutsuu muka haukkumanimellä isänmaallisiksi (vaikka se on kunnianimi ennemminkin kaikille Suome rakastaville), ja haluaa varmaan itsekin tehdä terroriteon.

    Poliisit: pistäkää tuo hörhö erityisseurantaan. Mitä ilmeisemmin on Suomelle vaarallinen yksilö.

    Äänestä

  • Savon Sanomat kirrjoittaa että tälle rekkamuslimille maistui enemmän salsa ja naiset kuin uskonto.
    Hohhoijjaa.
    Ja mihin SS tuonkin tiedon perustaa??
    Uskomatonta on tuo valemedian valkopesu jokaisen terroriteon jälkeen.
    Älkäämme myöskään unohtako Liisa Jaakonsaaren totuutta terroritekojen syistä:
    Ne lohduttomat lähiöt.
    Tietää Lissukka kertoa.

    Äänestä

Miksi YLE suosii ruskeasilmäisiä toimittajia?

1Äänestä

Siksi että Yle yrittäää olla neutraali. Muualla maailmassa kerrotaan asiat niinkuin on (paitsi saksassa) mutta suomessa täytyy kertoa neutraalisti, muuten tulee lopputili.

Äänestä
  • Neutraalisti?
    Anna mun nauraa!
    YLe ei ole neutraali vaan suosii muslimeita ym. loisia.
    Siksi en katso-kuuntele enään ollenkaan YLE:ä vaan vaikka MV-lehteä.
    Onko siis jotain pielessä verovaroin kustannetun yle:n uutisoinnissa kun katselijat-kuuntelijat kaikkoavat?

    1Äänestä

No turha sitä on enää Ylen salailla Isis on ilmoittautunut tekijäksi ja neljä muuta on pidätetty Nizzassa. Että silleen. ILtalehti.

1Äänestä

Ylen perseeseennussitut suvakkitoimittajat ja koko johto saanut lampaanussijoilta kyrpää joka koloon jotta yle ei kerro mitään negatiivista muslimikyrvistä.
Neljä suvakkiämmää eilenkin uutisissa oli hiljaa muslimi ja mohammed terroristista, kyllä nauratti kun ei turhaan lausuttu mohammed paskan nimeä, ympärillä kaarreltiin ja kiehnättiin mutta varsinaiseen ongelmaan ei kajottu sanallakaan.

1Äänestä

Itse tunnen ylen erään radiokanavan aikanaan julkituoman koko suomessakin tunnetun juontajan. Hän on täysin maahanmuutto vastainen kuin myöskin homo vastainen. Olen joskus kysellyt häneltä miksi hän antaa julkisuudessa täyden suvakki kuvan itsestään. Sanonut vaan että luuletko hänen saavan pitää työpaikkansa jos toisi oman mielipiteensä esiin. Toisinsanoen ylen johto käskee juontajiaan menemään tiettyyn muottiin eron uhalla.

Äänestä

Miten tuota Yleä ei saa kukaan kuriin?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ylevalhe kirjoitti:

Alkaa jo kyllästyttää ylen muslimimielinen uutisointi !!

kun yhteisillä verovaroilla pidettävä yle yrittää sumuttaa suomalaisia veronmaksajia...

olisiko uusisuomi luotettava tiedonlähde ?

Kehoitaan kaikki suomen kansalaisia aloittamaan kampanjan yleä vastaan !
Se on poistettava kartalta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu