..no olen tätä pohtinut pitkään - siksi kysynkin nyt paikalla olevilta miehiltä, et mitä tämä nyt meinaa? Eli olen 23 -vuotta ollut parisuhteessa mieheni kanssa (en ole pettänyt/flirttaillut tms, eikä mua juuri ole yritetty tänä aikana pokata, muutamaa silmäniskua lukuunottamatta). Nyt kumminkin kävi niin, että mun omalla työpaikalla (suurkeittiöllä) tuli lokakuussa 2015 uusi tavarantoimittajan kuski, joka on tosi ystävällinen, juttelee mun työkavereille, on ihan asiallinen jne. - nyt hän, tuossa vapun aikoihin, yht äkkiä alkoi pokaamaan/flirtaan, kuinka tämän nyt tulkitsee mulle?? Eli hymyili minulle koko ajan - vei tavarat kaappiin asti ( ei normitouhua), ja antoi mulle tavaroita suoraan käsistä käteen ja hymyili ( normitouhuja on laittaa ne pöydälle - josta mä vien ne paikalleen) ja nosteli jotain housujaan :) :) siinä...ihmettelin jo aikaisemmin kun puhelee työkavereilleni (vanhempia naisia) mut mulle ei mitään - nytkään ei mitään puhunut - vaan noi eri toiminnot? Sitten meinas unohtaa osan tavaroista - niin sanoin, että noi pakasteet vielä puuttuis.. toi ne. Seuraavalla kerralla oli huppu päässä - ei puhunut mitään ja sen jälkeen ei ole näkynyt.. - että mitä nyt tostakin pitäisi ajatella - vai ei mitään...ajattelin vähän, et onkohan vaimon kanssa sessiot aamulla jäänyt kesken ( eiks noi rekkakuskit oo vähän sellaisia kerkeäväisiä..)
neuvoa miehiltä
4
301
Vastaukset
- Sitäsemeinaa
Sua kiinnostaa vihreämpi ruoho aidan toisella puolella ja kehittelet päässäsi kuinka joku tavarantoimittaja voisi olla susta kiinnostunut hänen eleidensä perusteella?
Vaikuttaisi aika normaali käytökseltä minusta. - sadelma123
Ok. Siis muuten vaan kävelee sinne parin metrin päähän kaapille ja ohimennessään tönäisee olkapäähän ja katsoo silmiin ja hymyilee. Ei aikasemmin ole näin tehnyt, siksi tätä vähän ihmettelin, mutta eipä siin sitte mitään - normi käytötä miehiltä töissä...
- häh23
Miksi olet pohtinut pitkään jotain tuollaista? Mitä se sinua kiinnostaa, vaikka rekkakuski olisikin flirttaillut?
- sadelma123
Mine haluta panna rekkakuski
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574237Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1393713Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti772254Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501891Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085