Tyly käytös........... ?

pappa66v

Rarisuhteeni on kriisissä...vaimo tylyttää joka asiassa.......... onko ero ainoa vaihtoehto...Tilanne on jatkunut jo 5 v.

2

391

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitä_saa_mitä_tilaa

      eikä mikään ihme.

    • oppeliini1

      Tylyä käytostä EI tarvitse ottaa vastaan ellei halua!
      Ota naistasi kevyesti olkapäistä kiinni, katso SUORAAN silmiin ja hyvin rauhallisella äänellä ja H-I-T-A-A-S-T-I ilmoitat:

      "Sinun käytoksesi on täysin sopimatonta. Tuollaista tylyyttä jota sinä harrastat minua kohtaan, minä en jaksa katsoa enkä kuunnella enää kauaa. Ole hyvä ja lopeta se."

      EI MUUTA. Vain ota kädet pois olkapäiltä ja mene jatkamaan hommiasi. Salli , hyvä mies, naisellesi tilaisuus sulatella kuulemaansa.

      Ellei tuosta ole mitään apua, sinun todellakin on parasta laskea nainen menemään ja omilleen. Toisen jatkuva parjaaminen on mitä huonointa seuraa. Kenellekään! Tuon naisen käytos tekee hyvin pahaa jälkeä sinun itsetunnolle. Sinulla ei ole minkään valtakunnan vaatimaa lakia jatkuvasti kuunnella tuollaista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2435
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2017
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      102
      1256
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1022
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      94
      937
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      867
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      755
    8. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      748
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      695
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      608
    Aihe