Anopistani on tullut inhottava! Siis ennen tosi kiva ja fiksu nainen on muuttunut kummalliseksi. On koko ajan negatiivinen, arvostelee varsinkin toisia naisia ja leuhkii. Ikä reilut 70.
Olen surullinen koska tykkäsin hänestä paljon mutta nyt on todella raskasta kuunneltavaa. Miksi se esim aina haukkuu kaikkia vanhoja ystäviään? Hänellä ei ole enää kavereita kun ei suostu kyläkutsuihin eikä itse käske ketään luokseen.
Uskon et hän haukkuu minuakin, koska toista miniääkin arvostelee koko ajan selän takana. Miten mukavasta ihmisestä tulee tuollainen noita??
alkaako dementia
3
329
Vastaukset 3
- mannapuuronkeitttäjä
Tosiaan voi olla jo muistisairauden alku. Muistisairauksia on monenlaista ja oireita on laidasta laitaan. Muistan kun äitini alkoi oirehtia alkavaa Alzheimerin tautiaan ja puhu samoja asioita kertalleen ja kertaalleen ja se oli raskasta aikaa, tutkimuksiin sitten pääsikin ja lääkitykseen, nykyään ei puhu oma-aloitteisesti ollenkaan, kiitollinen saa olla että ei puhunut ns rumiakaan. Koska anopistasi on kyse, niin poikansa täytyisi herätä ongelmaan ja toimittaa tutkimuksiin. Eipä siinä muuta voi kun ymmärtää.
- jukelintähäre
Vanhuus ja sairaus muuttaa ihmistä olen nähnyt kuinka aina niin herttainen ihminen onkin muuttunut pirulliseksi sadattavaksi sättiäksi,näin se valitettavasti menee..
- Teinitohtori
Ikääntyvistä naisista useimmiten tulee sellaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3741250- 71778
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37716- 50632
- 44615
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri27588SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht371562- 63533
- 84498
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22469