Etuhampaiden oikominen

Moi!

Osaisko joku neuvoa Helsingissä keskusta, kallio, töölö alueella hyvää ja suht edullista hammaslääkäriasemaa? Sellanen missä tehtäisiin myös oikomishoitoja.

MUlla on etuhampaiden välissä pieni v-mäinen :) eli auramainen kolo ja haluisin sen umpeen.

Kiitos kaikista neuvoista!
3476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos haluat vastauksia, ilmoita sähköpostiosoitteesi. Palstalla ei voi mainostaa hammaslääkäreitä/ asemia.

Äänestä

Kävin hammaslääkärillä tästä oikomistarpeesta ja hammaslääkäri suositteli posliinikuoria. Kuoret kuulostaa paremmalta ja halvemmalta vaihtoehdolta kuin oikominen.

Posliinikuoren tarvii laittaa ilmeisesti vaan toiseen etuhampaaseen, ehkä kumpaankin. SIellä missä kävin niin yhden hampaan kuori maksaa 300 eur. Ilmeisesti nyt päädyn noihin kuoriin..

Voisko joku suositella hyvää hammashoitolaa kuoria varten? Mielellään sellasta missä se yksi hammaskuori maksaa 250 eur, eli halvimpia :)
Kela ei vissiin korvaa mitään? Ja kunnallisella ei varmaan tehdä?

Tässä vielä emailini: [email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekka kirjoitti:

Moi!

Osaisko joku neuvoa Helsingissä keskusta, kallio, töölö alueella hyvää ja suht edullista hammaslääkäriasemaa? Sellanen missä tehtäisiin myös oikomishoitoja.

MUlla on etuhampaiden välissä pieni v-mäinen :) eli auramainen kolo ja haluisin sen umpeen.

Kiitos kaikista neuvoista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu