...siis tuommoisella tehosekoittimella jossa on lasikannu? tuli tehtyä heräteostos kun arvelin että on varmaan kätevä peli mutta eipä nyt heti tule mieleen muuta kuin että voi tehdä viinapaukkuja jäämurskalla, survoa hedelmiä ja vihanneksia sinne hienonnettavaksi tai ehkä jotain keittoja myös voi tehdä. Palstanaiset varmaan innokkaina kokkailijoina osaa neuvoa nyt jotain kulinaristisia ihetemppuja joihin tuo vekotin venyy?
Mitä hyvää voi tehdä blenderillä...
5
527
Vastaukset
Mun vakio on sohlata sillä yks purkki rahkaa, banaani, mansikoita ja mustikoita, pellavarouhetta, rypsiöljyä sekä loraus maitoa (tai kasvimaitoa). Tulee ihan hyvää ja etäisesti jopa terveellistä smoothieta.
- Ikis__M
Kiits, noihin smoothiejuttuihin näyttää olevankin paljon ohjeita netissä. Pitänee kokeilla ainakin joitain.
- Fruities
Kokeile joko pakkasesta smoothiepussi hedelmiä tai osta tuoreita ja appelsiini/omenamehua,mahdollisesti jäämurskaa,tulee raikas kesäjuoma fruitie.Maistuu,varsinkin näin lämpimällä ilmalla.Toinen,ja oma joka-aamun pelastus on 1 prk täyteläistä maitorahkaa,rasvatonta maitojuomaa oman maun mukaan, kotimaisia pakastemarjoja(kuningas tai kuningatar) sekotus,banaani ja tl vaniljasokeria,todella hyvä(ehkä myös terveellinen)smoothie aamupala.
Kaikenlaiset suolaiset tahnat ja mössöt, jotka sopivat esim. uuniperunoihin tai munakkaaseen luonnistuvat myös noilla. Itse olen tehnyt esim. tonnikalasta, sulatejuustosta ja mausteista täytettä "munakaskääretorttuun" (virallinen nimi lienee munakasrulla tms.) Suosittelen.
Hyvä että tarkensit tuota kysymystäsi.
Ensimmäisenä miulle nimittäin otsikosta tuli mieleen tämä www.blender.org
https://www.youtube.com/watch?v=wDRTjzLNK0g
https://www.youtube.com/watch?v=1XZGulDxz9o
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711323Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8210825- 514543
- 244247
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni164192Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364000Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573889No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413713- 593439
- 423125