Vähemmistö suomalaisista haluaa enää Natoon

Venäjällä pelottelu alkaa kyllästyttää ihmisiä, kukapa ei kyrsiintyisi joidenkin lentokoneiden lentojen kyttääminen koko median voimin.
10107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Pysyisivät ne lentokoneenne vaan omalla puolella niin ei tarvitsisi kytätä.

Äänestä
  • Niin,meidän puolellahan ei vieraita sotilassuihkuhävittäjiä sallita. Eiks jeh?

    Äänestä

  • Näin on. Mielestäni vain meidän ja NATOn koneet saavat olla ilmatilassamme
    NATO:n yhteiskumppanuuden ansiosta, ei vihollisemme Venäjän.

    Äänestä

  • Bror-Erik1974 kirjoitti:

    Niin,meidän puolellahan ei vieraita sotilassuihkuhävittäjiä sallita. Eiks jeh?

    Ei luvattomia, eiks je!

    Äänestä

Milloin Venäjästä on vihollinen tullut?
Mitä se on tehnyt? Uhkaillut?
Pistä listaa agressioista ja uhkauksista arvoisa nato juudas.

Äänestä
  • Eihän Venäjä ole vielä vihollinen, mutta ei Se enää ole "YSTÄVÄ", eikä koskaan ole ollutkaan, vaan siihen on Kekkosen aikaan yritetty luoda Suomesta ystävälliset suhteet, jopa sopimuksen mukaista ystävyyttä , yhteistyötä ja avunantoa.

    Sopimusta ei ole toteutettu. Paitsi tietysti Suomen puolelta. Meillähän on totuttu pitämään kiinni sopimuksista ja velvotteista.

    Venäjän, ent. Neuvostoliiton puolella on väljempää ja vanhastaa siellä on totuttu menetelmiin "sorom-noo" ja "teoria on teoria ja käytäntö = praktika"
    Apua ei ole saatu idästäpäin Suomeen kuin maksua vastaan ja lännen tyrkyttämä Marsall -laina-APU jäi saamattaa, kun NL esti sen antamisen.
    .... koska SEHÄN olisi mennyt tietysti suoraan SOTA-korvausten maksuun , mikä olisi sotkenut R Y S S I E N suunnitelman sattaa Suomi sodanjälkeiseen kaaokseen.

    Kaos Suomessa olisi tietenkin merkinnyt ent. vihollismaan "Ysävällistä avunantoa" ja järjestyksenpalauttamista ..... NEUVOSTOLIITON sotavoimin.

    Tilanne näytäää nyt siltä, että että Suomesta on nyt vihdoin tullut venäläisille "ULKOMAA" ja myös Venäjän vihollien. (johtavien R Y S S I E N käsityksen mukaan)

    Olisihan tuota YYA:ta voineet nuo NL-johtajat, eli Gorbatsovin ja Jeltsinin Venäjä toteuttaa käytänössä: Palauttaa aiheettomasti maksetut sotakorvaukset ja Karjalan ynnä muut NEUVOSTOLIITON ryöstämät alueet Suomelle.

    Eipä oltaisi NYT "vihollisia".

    Äänestä

Nato koneet pitäisi ampua alas Suomen ilmatilasta, ne ovat siellä laittomien sopimusten nojalla?
Mielenkiintoista oli taas kerran, kun presidenttiä haastateltiin....ei sanakaan Naton ja jenkkien harjoittelusta Suomen kamaralla? Kun kerran koko Euroopan turvallisuus oli tapetilla, miksi näin oleellinen kysymys jäi kokonaan käsittelemättä....kansaa olisi kiinnostanut?

Äänestä
  • Et sinä olke = kansa.

    Jos olemme kutsuneet jonkun harjoittelemaan mniin mitä ihmettelemistä siinä on?

    Haluatko, että Suomi "ampuu alas" KAIKKI Suomen ilmatilaan eksyvät koneet? Tuskinpa? Miksi silloin Nato olisi erityisasemassa!

    Äänestä

Pissasin housuuni kun tajusin tämän.

Äänestä
  • Eikä ihme.Jos Natohörhöt ei ole kusihousuja niin vähintään homoja!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Show_is_over kirjoitti:

Venäjällä pelottelu alkaa kyllästyttää ihmisiä, kukapa ei kyrsiintyisi joidenkin lentokoneiden lentojen kyttääminen koko median voimin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu