oppiaksenne siitä, mistä ei ole vielä (paljon? yhtään?) kokemusta? Onko jostain lukemisesta ollut apua?
Itselläni tuntuu vaan lisäävän jännitystä ja ahdistusta, kun olis niin paljon mitä pitäis osata ja tietää...
Itselläni tuntuu vaan lisäävän jännitystä ja ahdistusta, kun olis niin paljon mitä pitäis osata ja tietää...
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei tulis mieleenkää. Jos joskus meen naimisiin niin paras kun olla kokematon tyttö niin kummallakaan ei mitään paineita.
Hyvä pointti. Miskiköhän niitä seksioppaita ja sitä oppimista niin paljon on? Siksi, että seksi on lähtökohtaisesti huonoa varsinkin naiselle, vain taitava ja oppinut mies osaa antaa naiselle tyydyttävää seksiä, tosin harvalla miehellä on motivaatiota siihen jonkun baarilutkan kanssa, sellaiseen vain tyhjennetään kassit. Parisuhteessa tilanne on tietysti toinen ja taitava mies voi harrastaa sellaista seksiä että se tyydyttää myös naisen.
Ei se lahnan paneminen toki miehellekkään kovin nautinnollista ole, mutta mies voi aina nylkyttää itsensä laukeamiseen
Ei+kovin+tasa-arvoista+ajattelua..+Tuo+on+se+epäkohta+miksi+niin+monet+miehet+ovat+ns.naisten+armoilla.+Mutta+itsepä+päätätte+ajattelutapanne+ja+suostutte+tietyn+naistyypin+aivopesuun+ja+näin+ollen+teitä+voidaan+kusettaa+sekä+vedättää+vaikka+mihin.++;)
Ei+siihen+tarvita+mitään+ihmeempiä+taitoja+jos+nainen+viitsii+tehdä+myös+itse+jotain.+Eikä+täten+myöskään+kokemusta+muista+naisista+sillä+jokainen+nainen+on+oma+yksilönsä+lopulta.+Huom.ne+tunteet+kummasti+myös+auttaa..+Kenenkään+ei+kuuluisi+olla+vastuussa+toisen+nautinnosta+100%,+vaan+kumpikin+hoitaa+oman+osuutensa+tasapuolisesti.
Kyllä+se+on+pitkälti+naisesta+itsestä+kiinni+miten+nauttii.+Vanhoillinen+ajattelutapa+on+sysätä+kaikki+miehen+vastuulle.+Mutta+toki+jokainen+tavallaan.+:)+
Maailmassa+ei+vain+koskaan+edistytä+oikean+tasa-arvoisen+maailman+kannalta+mikäli+suurin+osa+yhä+jatkaa+vanhoja+uskomuksia+ja+vaatimusten+täyttämisen+yrittämistä+usein+epäonnistuen.+Siihen+vielä+huonommuuden+tunne+aivan+syyttä!
Ei mutta katson nettipornoa säännöllisesti.
Luin juuri 1920-luvulta olevan oppaan "Siitinelo ja aviolitto". Silkkaa asiaa. Suosittelen kaikille.