Niin tämäkin ääni poistui keskuudestamme muutama kuukausi sitten. Leikkauksen jälkeiset komplikaatiot olivat syynä. Miehellä ei ollut varsinaisesti ulkonäköä, mutta ääntä sitäkin enemmän.
Tämä oli iso hitti Australiassa 70-luvun lopulla.
https://www.youtube.com/watch?v=GRtnvFUus1U
Englishin versio Turn the Pagesta
https://www.youtube.com/watch?v=e-wXX3I-kY0
Six Ribbons oli tunnarina australialaisessa sarjassa "Against the Wind", jossa English myös näytteli. Kappaleesta on tehty suomalainen käännöskappale "Vain kaksi nauhaa".
https://www.youtube.com/watch?v=b9W5lQNFb-M
Kevyttä multaa vain sinne suuntaan.
Jon English
AgainstTheWind
2
123
Vastaukset
- rakastanniinleesti
MITÄ V:::TUUU ... ei ulkonäköä ?
juuri sitä ol ainakin nuorena ...... no ääni oli vieläkin paree- AgainstTheWind
Noh, nämähän ovat näitä makuasioita. Nuorempana toki on ehkä ollutkin sitä ulkonäköäkin, mutta kyllähän hän näin omaan miehiseen (heterosellaiseen) silmääni oli loppupeleissä aikas karun näköinen mies. Ei niin, että itseäni haittaisi, tai ylipäätään liikuttaisi ihmisten ulkonäkö. Ääntä hänellä kyllä oli, ja sehän se musiikissa onkin oleellinen asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 795289
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai704693Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1304635Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3532012- 941670
- 971587
- 2571486
- 3461181
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571012- 2001001