Asemies huusi "Allahu Akbar"(Daily Express)

MÜNCHEN TERRORI: Asemies huusi "Allahu Akbar" kun hän ampui lapset McDonald'sissa

http://www.express.co.uk/news/world/692434/Munich-shooting-gunman-allahu-akbar-shot-children
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo sairaan mielenmaiseman omistanut saastainen arabi houkutteli lapsia facebookissa.

Äänestä

Kaikki tietävät mikä ampujan motiivi oli, mutta Euroopan lehdistöllä on tällä hetkellä täysi työ suoltaa markkinoille valheita ja selityksiä "koulukiusaamisesta" ym., jottei tilanne räjähdä käsiin.

Kaikki se mitä seuraavina päivinä luette ja kuulette asiasta, on pelkkää mind controlia.

Damage controlia siis. Älkää uskoko mitään mitä teille syötetään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukekaatästä_totuus kirjoitti:

MÜNCHEN TERRORI: Asemies huusi "Allahu Akbar" kun hän ampui lapset McDonald'sissa

http://www.express.co.uk/news/world/692434/Munich-shooting-gunman-allahu-akbar-shot-children

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu