Soinin kaltainen itsekäs typerys on kaiken hyvän syöpä!
Johtaja on vaihdettava!
7
120
Vastaukset
- kieroista.kieroin.Timppa
Sanotaan, että piru kulki silloin vielä polvihousuissa, kun Soini puukotteli jo täysillä uskollisimpia tukihenkilöitään puukolla selkään?!
- saittemitätilasitte
Keto yritti vaihtaa puheenjohtajaa jo 2013 Joensuussa syyt olivat samat.
- sinällään.hyvä.kun
Persut painuvat Soinin mukana pohjaan.
- Oinonenonhiljaa
Takuueläkkeen tuplanousu ja Yleveron poisto
= mukava summa kukkaron setelliosastolle- PiikkionKiinni
Unohditko tahallaan Toimeentulon siirtymisen kelaan ?
- PersujaEiTarvita
Soinihan on yhtä kuin puolue, muut siinä ympärillä ovat vain hyödyllistä rekvisiittaa. Kun puolueen ainoa yhteinen nimittäjä on puoluetukien yksityistäminen Soini-säätiöön, puheenjohtajan vaihtaminen merkitsee käytännössä puolueen alasajoa. Persuissa pyörivällä opportunistiporukalla ei ole yhteisiä tavoitteita tai ohjelmaa, joiden takana olisi laaja kannattajajoukko. Uudella puheenjohtajalla on mahdoton tehtävän, sillä Soinin nousu nykyiseen asemaansa on vaatinut paitsi tuuria myös aikakauteen sopivan persoonan ja markkinointikeinot. Jotta sekalaiset pienryhmät voisivat uskottavasti uuden puheenjohtajan taakse, tarvittaisiin puheenjohtajalta niin ylivoimaisia ominaisuuksia, ettei sellaista tule löytymään.
Persujen tärkein tehtävä, vanhojen rakenteiden hajottaminen, on toteutunut. Siitä ei kuitenkaan ole seurannut tavallisille ihmisille mitään hyvää, päinvastoin. Persujen lupausten ja muun mölinän takana ei ollutkaan mitään suunnitelmaa tai päteviä ihimisiä viemään sitä eteenpäin. Persut ovatkin osoittautuneet kaikilla tasoilla asiantuntemattomiksi, osaamattomiksi ja kokemattomiksi, joiden vaikutus on ollut yksinomaan negatiivinen Suomen ja suomalaisten kannalta.
Tuote on mahdoton markkinoitavaksi näillä näytöillä. Se on menoa nyt, persut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271637
- 251458
- 1411172
Työttömät risusavottaan
Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus337936- 42760
- 50748
Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!
"Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on304747- 60711
Väsynyt odottamiseesi, M.
Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym50678- 66676