NATO yritti vallankaappausta NATO-Turkissa

USAn armeijan kenraali Campell on syyttänyt USAn armeijaa ja NATOa yrityksestä syöstä Turkin presidentti Erdogan ja AKP-puolue vallasta sotilasvallankaappauksen avulla.
32137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Aina löytyy ukkoja jopa kenraalitasolla, jotka saavat tuollaista päähänsä!

Nato ei puutu jäsenmaittensa sisöisiin asioihin ja on yksi lysti kuka Turkkia johtaa.

Äänestä
  • Yhdysvalloille on enemmän kuin tyypillistä sekaantua toisten maiden asioihin, Natoon kuukuminen ei sitä estä.

    Äänestä

Näinkö, eikö Campell ole syyllinen tai Stoltenberg? Tämä ei lupaa hyvää Euroopalle. Sielllä missä USA/Nato/EU siellä ongelma!!

Äänestä

Turkki ottaa USA:n ydinaseet haltuunsa ja sen jälkeen vaatii Stoltenbergin luovutusta Turkkiin terrorismioikeudenkäyntiin.

Äänestä

NATO yritti vallankaappausta väkivalloin aseilla ja armeijakapinalla NATO-maassa.

Äänestä

CIA-Nato oli liian varma kaappauksen onnistumisesta etukäteen. Erdogan sai vihiä ja niukin naukin pelastui:
Katso artikkeli Washington Postista
Pentagon and State Department order families of U.S. troops and diplomats to leave Turkey

Erityisesti milloin artikkeli on jo julkaistu.

Äänestä
  • Jenkit on siis jo maaliskuussa määrännyt maaanmiehiään lähtemään.

    Äänestä

Turkin kansalliset puolustusvoimat yrittivät puolustaa Turkkia maan NATO-armeijaa ja NATOn tukikohtia vastaan.

Turkin isänmaan puolustajat pommittivat Naton tukikohta Izmirissä ja Incirlikissä.

Äänestä
  • Naton jäsenmailla EI OLE MITÄÄN KAHDEN ARMEIJAN PAKKOA muualla kuin Valkeakosken Tiltun lahossa päässä hänen sepitelmänään!

    Yhdelläkään Naton jäsenmaalla ei ole kahta armeijaa vaan yksi ja sama kansallinen armeija, josta käsin hoidetaan myös Naton tarpeet tarvittaessa!

    Äänestä

Kaksi Nato-maata on tapellut ja sotinut keskenään, Turkki ja Kreikka eikä Nato tehnyt silloinkaan mitään.

Nyt uutta on tappelu ja taistelu Nato-maa Turkin sisällä, mutta vanhaa tuttua että Nato ei tehnyt mitään.

Äänestä

Turkki ja Kreikka vain uhittelivat, joten mitään ei tarvinnut tehdä.

Nato ei sekaannu jäsenmaiden sisäisiin asioihin eikä sitä kiinnosta kuka Turkkia johtaa!

Äänestä

Erdogan kävi juuri nuolemassa Putlerin kengät ja kas kummaa, Turkissa alkoi Erdoganin vastustajien siivous, älymystön nuijiminen, median siirto vain yhteen totuuteen, Erdoganin totuuteen. Siinä samalla meni ihmisoikeudet ym.

Luojan kiitos tuollainen käytös ei ole <suomessa mahdollista.

Äänestä
  • Hyvä huomio. Samalla alkoi trollien hillitön syyttely, että NATO on kaiken takana, tai USA, tai ainakin EU. Tuttu virsi kaikessa venäläismielisessä valehtelussa, syytetään muita siitä mitä itse tekee.

    Äänestä

  • No mutta everstiluutnantti, olet pahasti sairas kun nyt Usan armeijan kenraali John Campellkin on jo trolli.
    Kenraali Campel paljasti, että Nato yritti kaapata vallan Turkissa.

    Äänestä

Turkin kansa protestoi USAn ja NATOn Incirlik-tukikohdan ulkopuolella.
He huutavat Go Home USA, Go home NATO.

USA ja NATO johtivat vallankaappausyritystä Incirlikin tukikohdasta.

Äänestä

Turkin tiedustelu: vallankaappaus CIAn, FBIn, NATOn juoni.

Äänestä

Turkissa nähtiin, mikä on NATOn kahden armeijan riski.

Turkissa nähtiin kun NATO-armeija ryhtyi sotaan kansallisen armeijan kanssa.

Sota kesti 3 päivää. Turkin kansallnen armeija voitti NATO-armeijan.

Äänestä

Tiltu: "Turkissa nähtiin, mikä on NATOn kahden armeijan riski."

Sellaista ei ole Turkissa, eikä missään muuallakaan paitsi tiltujern valeissa.

"Turkissa nähtiin kun NATO-armeija ryhtyi sotaan kansallisen armeijan kanssa ."

Ei ryhtynyt. Erdoganin vastustajat yrittivät hätäistä vallankaappausta

"Sota kesti 3 päivää. Turkin kansallnen armeija voitti NATO-armeijan. "

Ei ollut sotaa. Kansan ja armeijan enemmistö pysyi uskollisnea Erdoganille.

Äänestä

Ei mennyt CIAlla kuin Strömsöössä.

Äänestä
  • myöskään tiltun valehtelu perille kuin toisiiin samanlaisiin.

    Äänestä

Turkin kansallinen armeija veti Usan ja Naton komentamaa Turkin Nato-armeijaa turpaan.

Äänestä

Turkin Nato armeija oli ihan avuton Turkin omaa armeijaa vastaan.

Äänestä
  • Turkilla ei ole mitään Nato-armeijaa! Uskoakseni Turkin oma armeija on tasavahva Turkin armeija kanssa:-D

    Äänestä

Nato ja Turkin Nato-armeija oli täysin altavastaaja Turkin kansalliselle armeijalle.

Äänestä
  • Turkilla ei ole mitään Nato-armeijaa! Uskoakseni Turkin kansallinen armeija on tasavahva Turkin armeija kanssa:-D

    Äänestä

Turkki näpäyttää Usata ja Natoa. Se luopuu dollaripohjaisesta kaupasta Venäjän, Kiinan kanssa.

Äänestä

Turkki ja Venäjä ovat kaupankäynnin suhteen banaanitasavaltoja ja niiden valuutat ovat mutasarjassa!

Äänestä

Usa ja Nato iskivät Istanbuliin Turkin isänmaata puolustavaan poliisiin, 20 poliisia kuollut

Äänestä

CIA ei iske todellkaan "Turkin isänmaata puolustavaan poliisiin"! Turkilla on ollut jo vuosikymmeniä kansalaisuuskiistaa kurdivähemmistöjensä kanssa ja kurdien radikaali osa räjäyttelee pommeja.

Pitääkin panna nyt korvan taaksen Valkeakosken Tiltun ilmaisu eli kun Kabulissa taleban räjäyttää pommin niin maan "sänmaata puolustavaan poliisi" voi siinä saada surmana:-D

Äänestä

Naton sisällissota näyttää jatkuvan

Äänestä

Niin CIA:aata.

Äänestä

USA:lle muiden maiden politiikan sotkeminen ei ole mitään uutta. Sitten tulevat Suomeenkin patsastelemaan ja kerjäämään joukkojensa koulutusta. Ja Suomihan tekee kuten pyydetään. Saadaan maa maailmankartalle?
Mitä USA soltut sanoi harjotuksen päätyttyä? "Paskaa"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


USAnjaNATOnYritys kirjoitti:

USAn armeijan kenraali Campell on syyttänyt USAn armeijaa ja NATOa yrityksestä syöstä Turkin presidentti Erdogan ja AKP-puolue vallasta sotilasvallankaappauksen avulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu