Nummelan liikennevaloristeys 20 min. sitten.
Kaksi mopotyttöä oli ajamassa Lohjantieltä suoraan Mäntytielle, kun vanhempi mies (rouva istui vieressä) valkoisella henkilöautollaan kaarsi heidän eteensä. Kiitos tyttöjen nopeitten refleksien ei tullut henkilövahinkoja. Tytöt joutuivat lyömään jarrut pohjaan keskellä risteystä.
Liekö huono näkö vaivasi h-a-kuskia.
Vanhempi mies ajoi mopotyttöjen eteen!
4
208
Vastaukset
- jotainrajaa
Jos tarvetta, muistan rekkarin alkuosan...
- lorrydriver
Mitä tällä purkauksella nyt halutaan osoittaa ? Nummelassa erilaisia liikennerikkomuksia tapahtuu kaiken aikaa ja jatkuvasti. Reippaita ylinopeuksia, liikennemerkkien noudattamatta jättämisiä, holtitonta vaaraa ja melua aiheuttavaa kuminpolttoa yms. Erityisesti mopoilijoiden liikennesääntötuntemus on hyvin arveluuttavaa. Millähän konstilla monikaan heistä on ajolupansa saanut? Ja kaiken lisäksi ovat erityisen röyhkeitä. Melkoista meininkiä jos vertaa esim. naapurikuntien liikennöintiin. Mistähän tämä mahtaa johtua ?
- jotainrajaa
Tarkoitatko että kyseinen 'herrasmies' yritti tarkoituksella saada 'kaksi kärpästä samalla iskulla'...?
- el.ystävä
Poliisien (Oulun) ei pitäisi kehottaa mopoilijoita tyyliin "Kovaa ajoa". Nämä mopoilijathan käsittävät viestiksi itselleen, että ihmisten yöunien tahallinen häiriköinti on sallittua, kun poliisit poliisi-TV:ssä näin sanovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070