Olenko liian iso issikalle?

Hei voiko joku kertoo et oonko liian iso 134cm issikalle (tuhti) jos painan 55kg ja pituutta löytyy 168cm?

Joo mä tiiän sillä on menny aikusekki 90kg ja näi mut voinko teiän mielestä tän kokosel ratsastaa säännöllisesti?
2261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et todellakaan ole liian iso, issikan painorajat menee jossain 90-120kg.

Äänestä

Mulle tulee kesällä vuokralle issikka joka on ehkä vähä yli 140cm ja se on aika siro. Painan jtn 60kg ja oon 165cm joten en usko että oot

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuhtiruuna kirjoitti:

Hei voiko joku kertoo et oonko liian iso 134cm issikalle (tuhti) jos painan 55kg ja pituutta löytyy 168cm?

Joo mä tiiän sillä on menny aikusekki 90kg ja näi mut voinko teiän mielestä tän kokosel ratsastaa säännöllisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu