Au pairiksi minne vaan !

iida-mari

Moikka ! Olen 21-vuotias suomalainen nuori nainen. Etsin itselleni lyhytkestoista 1-4kk kestävää au pairin työtä syyskuusta alkaen (tai myöhemmin, tarpeen mukaan). Lasten innoittaminen ulkoiluun, elämään ja itsensä ilmaisuun on mun juttu. Olen toiminut lasten liikuntakerhon ohjaajana, sekä suorittanut työssäopin päiväkodissa 1-5vuotiaiden kanssa. Satunnaisia lastenhoito - keikkoja olen tehnyt sukulais- ja tuttavaperheissä. Koulutukseltani olen siis lähihoitaja. Ulkomailla työskentelystä minulla on kokemusta työssäopin merkeissä. Asuin viisi viikkoa Italiassa työskennellen.

Haen au pairin paikkaa kokemuksen vuoksi. Tulevaisuudessa haluan opiskella sosiaali- ja terveysalaa vielä enemmän, mutta ennen sitä haluan kerätä kokemusta erilaisista töistä.

Koen englannin kieleni olevan sujuvaa, joten sen puhuminen perheessä olisi vain suurta plussaa. Kerron itsestäni mielelläni lisää, jos kuulostan hyvältä tyypiltä just teidän perheeseen. :-)

aupairiksiminnevaan (at) gmail.com

2

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei Iida-Mari!
      Joko sinulla on paikka aupairina. Olemme yrittäjäperhe Leviltä. Meillä on kolme poikaa, kaksi ala-astella ja yksi yläasteella. Harrastuksiin kuuluu laskettelu, tottakai! Jos herää kiinnostus, niin voin kertoa lisää.

    • PerheHeinvirta

      Heippa, joko sinulla on au pair paikka. Tarvitsisimme pikaisesti au pairia Englantiin, Lontooseen. Otatko yhteytta: perhe.heinvirta at outlook.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      468
      6646
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      198
      3978
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2543
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2080
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      144
      1491
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      79
      1356
    7. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1188
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1186
    9. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1115
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1099
    Aihe