Olen 26-vuotias mies ja koko ikäni sinkku enkä pahemmin suudellutkaan ole. Taitaa olla liian myöhäistä saada kumppania. Täytyy tottua ajatukseen että olen ikuinen sinkku kunnes kuolen.
Koko ikäni ollut sinkku
13
270
Vastaukset
- äsösnsnnsns
Miten olet yrittänyt saada kumppanin?
- 0-mies
Itse en ole suudellut tai millään tavalla koskettanut naista ikinä
- m-i-e-s
Etelä-Suomesta löytyy useita sinkkunaisia, ikähaarukalta 21-35. Löytyy jopa pääkaupunkiseudulta 21-vuotias ja 26-vuotias neitsytnaiset, jotka eivät vielä ole lentäneet pesästä. (Opiskelusta valmistuminen ja vakituinen työpaikka on ensisijainen tavoite, eli varmasti ovat neitsytsinkkuja vielä pitkään.)
Tunnen myös naisen joka täyttää tänävuonna 36-vuotta, hänkin ollut koko ikänsä sinkku ja rumasti kirjoitellen, hänen junansa varmasti meni jo, eli sulla on vielä valoa tunnelin päässä. On monenlaisia naisia, niitä jotka elävät nuorena ja niitä jotka aloittavat elämisen vasta 30-vuotiaina. Pohjois-pohjanmaalta löytyy naisia, jotka saivat lapsensa lähempänä 40-vuoden ikää, joku sai jopa miestä ensimmäisen kerran lähempänä 40-vuoden ikää."Opiskelusta valmistuminen ja vakituinen työpaikka on ensisijainen tavoite, eli varmasti ovat neitsytsinkkuja vielä pitkään."
Plussa keksit ovat jaossa... Ja sinulle bingahti yksi sellainen =D
- hephephei
Mistä luulet tuon naisettomuuden johtuvan? Oletko etsinyt aktiivisesti seuraa? Oletko tehnyt aloitteita? Käytkö harrastuksissa / tapahtumissa missä voisi potentiaalisesti tavata jonkun?
Kyllä seon jo myöhäistä omalla kohdallani ainakin.
- niinsevainmenee
Tiedätkö mitä? Näyttää siltä että olen alkoholisoitumassa. Jos näin on niin sitten se on minunkin kohdallani koska ei kukaan nainen alkoholistia halua. Sama se toisin päin ettei mies halua alkoholisti naista.
niinsevainmenee kirjoitti:
Tiedätkö mitä? Näyttää siltä että olen alkoholisoitumassa. Jos näin on niin sitten se on minunkin kohdallani koska ei kukaan nainen alkoholistia halua. Sama se toisin päin ettei mies halua alkoholisti naista.
Ehkä pitäisi oikeasti miettiä mitä ne naiset haluavat, millaisen miehen siis...
...
...
Jep, edes Jumala (jos sellainen on olemasssa edes) ei tietäisi... =D
Se on todellinen ongelma, siis alkoholiin liittyvän edellä...
- Poikamies46
Täälläkin odotellaan sitä teinityttöä ja teinirakkautta.
- murhettapukkaa
Ehkä se ei ole 26-vuotiaana vielä myöhäistä, en tiedä mutta mahtaako nainen enää siinä iässä näyttää hyvältä?
- voikoniinkäydä
Onko muuten sellainen mahdollista että joku nainen ihastuu mieheen joka on luullut että kumppanin saaminen on liian myöhäistä ja sama mies on ehtinyt tehdä itsemurhan ennen kuin nainen ehtii kertoa sitä asiaa?
- junaonmennyt
Onhan elämä muutakin kun parin löytyminen. Kivaahan olisi löytää joku josta välittää ja joku jota helliä. Aina ei vaan mene niin. Monta asiaa voi tehdä itsekseenkin. Ei yhtä kivaa kun perheellisellä, mutta ei mahdotonta.
Yritä kompensoida muulla. Olen nainen joten olen tehnyt tyttöjen juttuja. Miehillä ehkä toiset asiat. Moottoripyörä? Hieno auto? Jos on joku kaveri niin kalareissut ja ulkomaanmatkat?
Mun osalta juna on varmaan tosiaan jo mennyt, jos sitä koskaan edes tuli. Joskus onsurullinen olo, mutta usein en ajattele koko asiaa. - Naiseteiosaa
Ainakin mulla on ollu suhde ja suutelua mutta ei koskaan mitään pysyvää.. naiset ei vaan osaa sitoutua
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191662
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991488Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36911Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29859Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38811Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43738Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37730Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56728Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37700