yksikään syntynyt ei pysty toditettuun ihmeeseen

Jeesus ei olisi pysynyt yhteenkään ihmetekoon kontrollin alla.
Jeesus oli hullu, jota kanssa eläjät tuki ihmeissä.
Jeesuksen mukana kulkenut väkijoukko sisälsi aina sisäpiiriläisiä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On tietynlaista parantamista, jonka Jeesus osaa!

Äänestä

Ennen Jeesusta eli monia samankaltaisi parantaja-ihmeidentekijöitä, jotka väittivät olevansa Messias. He tekivät samankaltaisia tekoja kuin Jeesus. Ja on vielä erikseen noidat ja tietäjät kaikissa kulttuureissa, jotka pystyvät ihmetekoihin yhä tänäkin päivänä. Miksi yksi ihminen, joka eli täysin antautuneena Herralle, ei tähän pystyisi, jos kerran saatananpalvojat ja pakanat tähän pystyvät?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


davidcopperfield kirjoitti:

Jeesus ei olisi pysynyt yhteenkään ihmetekoon kontrollin alla.
Jeesus oli hullu, jota kanssa eläjät tuki ihmeissä.
Jeesuksen mukana kulkenut väkijoukko sisälsi aina sisäpiiriläisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu