Milloin on liian myöhäistä

Mikä on sellainen ikä että on liian myöhäistä saada kumppania jos ei ole vielä saanut?
20452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ei sellaista ikää ole. Sensijaan sellainen henkinen kokonaisuus / eväiden vähyys jolloin voidaan katsoa toivon menneen on toki olemassa.

Jotakuinkin siinä vaiheessa kun kiertää sellaista kehää jota ei itse enää pysty tunnistamaan eikä suostu ottamaan enää ulkoakaan vastaan palautetta kritisoidakseen itseään (joka mahdollistaisi kehästä ulosmurtautumisen tai edes kehän muokkaamisen) voidaan sanoa että henkilö on menettänyt mahdollisuutensa mihinkään muuhun kuin kehänsä kiertämiseen.

1Äänestä
  • Tuo nyt on hevonpaskaa ja tollaista "itsetunto" läppää.

    Nykyään opetetaan nimenomaan että itteään pitäisi kritisoida ja tarkkailla jatkuvasti. Aivan kuin joku kone joka tarkkailee prosessejaan ja että miten suosittu on jollekin porukalle joka arvioi.

    Siinä ei ole mitään mieltä.

    Tämä ei ole mikään vitun yläaste.

    Äänestä

  • Make, se luetun ymmärtäminen. Ja vähemmän mielikuvitusta kiitos.

    Äänestä

  • Aika hyvä, vois olla noinkin.

    Äänestä

Olen 35 vuotias mies ja kun vakavaa suhdetta ei ole ollut niin kyllä homma on taputeltu mun kohdalta.

sen näkee jo kaikesta.

En kelpaa naisille tällaisena enkä osaa heitä enää lähestyä tai iskeä.
Sillä että joskus on jotain ollu tai onko neitsyt jne. tallella ei ole mitään väliä.

Olen vain kaikille se yksi ihana kaverillinen mies johon joku nainen varmasti joku päivä rakastuu tai sitten pitää ottaa kuka hyvänsä.

Äänestä

Naapurini 67v löysi juuri 65v miehen naapuripitäjästä. On kyllä henkisesti Aira Samulinin tyyppinen. (Kuuntelee räppiä, maalaa kynnet mustiksi, pukeutuu kuin teinitytöt, lennokas luonne, paino 100kg.) Treffipalstalla nuorin yhteyttä ottanut mies on ollut 22v, kolmekymppisiä sitten jo enemmän. Naisella ei taida olla koskaan liian myöhäistä.

Äänestä

Miesparka

Äänestä
  • Joo, mut monttubileet jo niin lähellä, että alkaa kelvata.

    Äänestä

26v koska markkina-arvo lähtee jyrkkään laskuun 25v jälkeen.

Äänestä

Kun on mullat päällä.

Äänestä
  • Tarkoitatko että teinirakkaus vielä odottaa ja teinityttö?

    Äänestä

  • Poikamies46 kirjoitti:

    Tarkoitatko että teinirakkaus vielä odottaa ja teinityttö?

    Sitä ei tiedä kukaan mikä odottaa ja mimmoinen rakkaus, mutta hyvä olis ennen omia monttubileitään ehtiä. :)

    Äänestä

  • old_profile_94941 kirjoitti:

    Sitä ei tiedä kukaan mikä odottaa ja mimmoinen rakkaus, mutta hyvä olis ennen omia monttubileitään ehtiä. :)

    Eikä yhtään suorituspaineita. :)

    Äänestä

  • old_profile_94941 kirjoitti:

    Sitä ei tiedä kukaan mikä odottaa ja mimmoinen rakkaus, mutta hyvä olis ennen omia monttubileitään ehtiä. :)

    Näin kokemattomana 46 vuotiaana haluaisin kokea sen teinirakkauden teinitytön kanssa vielä joskus.

    Yritän löytää teinirakkauden ennen 50 vuotispäiviä ja suvulle voisi esitellä teinirakkauteni kohteen eli teinitytön.

    Äänestä

  • Poikamies46 kirjoitti:

    Näin kokemattomana 46 vuotiaana haluaisin kokea sen teinirakkauden teinitytön kanssa vielä joskus.

    Yritän löytää teinirakkauden ennen 50 vuotispäiviä ja suvulle voisi esitellä teinirakkauteni kohteen eli teinitytön.

    Että jos on 20-vuotias on jo liian vanha? Nineteen on vielä teini.

    Äänestä

Riippuu kumppanin tarpeesta/tarkoituksesta. Jälkeläisten saamiseen on tietyn rajan jälkeen myöhäistä kummankin sukupuolen osalta. Samaa sukupuolta olevan kumppanin kanssa ainoa takaraja lienee asenne. Yleensä myöhäistä on silloin kun ei enää halua.

Äänestä

Nyt on jo myöhäistä eli yli 30 vuotiaana.

Äänestä

Sanoisin että jos ei mitään hätävikkaaäkkiä-fiilareita ole saman sukupuolen edustajissa olet nobody

Äänestä

Toiveikkaana sanoisin ettei koskaan. Mutta toiveet on harhaa. Ehkä joskus tulee joku vastaan tai sitte ei, mut siihen sarjadeittailuun ja hakemiseen en usko. Tulee jos tulee.

Äänestä

Olen 34-vuotias ja edelleen sinkku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


milloinonmyöhäistä kirjoitti:

Mikä on sellainen ikä että on liian myöhäistä saada kumppania jos ei ole vielä saanut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu