PRISMAN uusin mainos, mikä biisi?

halikarkki

Mikä biisi soi siinä taustalla?

13

7519

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaionkoniiljouus

      eikö se ole edelleen se brother firetribe joka sen ainakin esittää

    • Anyonekn

      Entäs se urheiluvaatemainos jossa on se laulaja Salminen Roope tai jotain. Muistaaksein prisman mainos on tämäkin..

      • Superiansankari

        https://youtu.be/nJsYSa30hWI
        Siis tämäkö?
        Ainakin on suomalainen biisi, alun sanoja yritin kuunnella ja selvää sain "mä oon sun supersankari ja tuun sun takiasi tekemään mitä vaan".. tjsp. Ei kyllä pikaisella googlauksella ainakaan löydy kyseistä kipaletta, voisiko olla biisi jota ei ole vielä julkaistu?
        En tiedä, kysy Prismalta.


    • stardustO9
    • halikarkki

      Just toi biisi kun noissa likeissä.

      • halikarkki

        linkeissä!


    • Anonyymi

      Kirka : Kaikkea on..

    • Anonyymi

      Soila Sinikka Peiponen

      KIRKA : Kaikkea on ja rahani riittää

    • Anonyymi

      Ainakin joulun 2020 Prisman TV-mainoksissa soi Vesalan versio kappaleesta "Tulkoon Mitä Vaan".

    • Anonyymi

      KIRKA eli Kirill Babitzin, kappale on ”Kaikkea on” vuodelta 1972.

      • Anonyymi

        On todella ärsyttävä renkutus. Prisma karkottaa tuolla asiakkaitaan.


    • Anonyymi

      Voiko Prisman mainoksissa oleva Kirkan musiikin jättää kokonaan pois. Se on niin ärsyttävää kuunnella. Eiköhän kaikki jo tiedä et Prismassa on kaikkea.

    • Anonyymi

      Ei tietoa Prisman mainoksesta, mutta entäs se Ikean mainos 'Kotona käy kaikki' jossa multicolor perhe on menossa nukkumaan. Kuka tai ketkä siinä laulavat sitä biisiä jonka 1.säkeistön laulajan ääni on on vaivaannuttava että missä ovat laulukokeet ennenkuin pääsee levylle laulamaan eiku määkimään. No onneksi sentään sen laulun kertosäe on tarttuva ja hyvin esitettykin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      106
      4865
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      423
      1539
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      189
      1114
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      110
      1098
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      15
      1014
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1010
    7. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      11
      968
    8. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      931
    9. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      921
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      886
    Aihe