Mikä biisi soi siinä taustalla?
PRISMAN uusin mainos, mikä biisi?
13
7666
Vastaukset
- vaionkoniiljouus
eikö se ole edelleen se brother firetribe joka sen ainakin esittää
- Anyonekn
Entäs se urheiluvaatemainos jossa on se laulaja Salminen Roope tai jotain. Muistaaksein prisman mainos on tämäkin..
- Superiansankari
https://youtu.be/nJsYSa30hWI
Siis tämäkö?
Ainakin on suomalainen biisi, alun sanoja yritin kuunnella ja selvää sain "mä oon sun supersankari ja tuun sun takiasi tekemään mitä vaan".. tjsp. Ei kyllä pikaisella googlauksella ainakaan löydy kyseistä kipaletta, voisiko olla biisi jota ei ole vielä julkaistu?
En tiedä, kysy Prismalta.
- stardustO9
Ehkei sitä ole vielä julkaistu. Tai sitten se on tehty vain mainosta varten. Kiva kappale. Tässä vähän pidempi versio https://www.youtube.com/watch?v=GfOBW0YPPmM
- halikarkki
Just toi biisi kun noissa likeissä.
- halikarkki
linkeissä!
- Anonyymi
Kirka : Kaikkea on..
- Anonyymi
Soila Sinikka Peiponen
KIRKA : Kaikkea on ja rahani riittää - Anonyymi
Ainakin joulun 2020 Prisman TV-mainoksissa soi Vesalan versio kappaleesta "Tulkoon Mitä Vaan".
- Anonyymi
KIRKA eli Kirill Babitzin, kappale on ”Kaikkea on” vuodelta 1972.
- Anonyymi
On todella ärsyttävä renkutus. Prisma karkottaa tuolla asiakkaitaan.
- Anonyymi
Voiko Prisman mainoksissa oleva Kirkan musiikin jättää kokonaan pois. Se on niin ärsyttävää kuunnella. Eiköhän kaikki jo tiedä et Prismassa on kaikkea.
- Anonyymi
Ei tietoa Prisman mainoksesta, mutta entäs se Ikean mainos 'Kotona käy kaikki' jossa multicolor perhe on menossa nukkumaan. Kuka tai ketkä siinä laulavat sitä biisiä jonka 1.säkeistön laulajan ääni on on vaivaannuttava että missä ovat laulukokeet ennenkuin pääsee levylle laulamaan eiku määkimään. No onneksi sentään sen laulun kertosäe on tarttuva ja hyvin esitettykin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204219Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692715Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932411- 472343
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua381597Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350- 571320
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 761291
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186