PRISMAN uusin mainos, mikä biisi?

halikarkki

Mikä biisi soi siinä taustalla?

13

7873

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaionkoniiljouus

      eikö se ole edelleen se brother firetribe joka sen ainakin esittää

    • Anyonekn

      Entäs se urheiluvaatemainos jossa on se laulaja Salminen Roope tai jotain. Muistaaksein prisman mainos on tämäkin..

      • Superiansankari

        https://youtu.be/nJsYSa30hWI
        Siis tämäkö?
        Ainakin on suomalainen biisi, alun sanoja yritin kuunnella ja selvää sain "mä oon sun supersankari ja tuun sun takiasi tekemään mitä vaan".. tjsp. Ei kyllä pikaisella googlauksella ainakaan löydy kyseistä kipaletta, voisiko olla biisi jota ei ole vielä julkaistu?
        En tiedä, kysy Prismalta.


    • stardustO9
    • halikarkki

      Just toi biisi kun noissa likeissä.

      • halikarkki

        linkeissä!


    • Anonyymi

      Kirka : Kaikkea on..

    • Anonyymi

      Soila Sinikka Peiponen

      KIRKA : Kaikkea on ja rahani riittää

    • Anonyymi

      Ainakin joulun 2020 Prisman TV-mainoksissa soi Vesalan versio kappaleesta "Tulkoon Mitä Vaan".

    • Anonyymi

      KIRKA eli Kirill Babitzin, kappale on ”Kaikkea on” vuodelta 1972.

      • Anonyymi

        On todella ärsyttävä renkutus. Prisma karkottaa tuolla asiakkaitaan.


    • Anonyymi

      Voiko Prisman mainoksissa oleva Kirkan musiikin jättää kokonaan pois. Se on niin ärsyttävää kuunnella. Eiköhän kaikki jo tiedä et Prismassa on kaikkea.

    • Anonyymi

      Ei tietoa Prisman mainoksesta, mutta entäs se Ikean mainos 'Kotona käy kaikki' jossa multicolor perhe on menossa nukkumaan. Kuka tai ketkä siinä laulavat sitä biisiä jonka 1.säkeistön laulajan ääni on on vaivaannuttava että missä ovat laulukokeet ennenkuin pääsee levylle laulamaan eiku määkimään. No onneksi sentään sen laulun kertosäe on tarttuva ja hyvin esitettykin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      30
      5053
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1940
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1817
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1714
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1690
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      234
      972
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      887
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe