Kokemuksia kroonisen sairauden kanssa treffeillä?

nainen30---

Haluaisin kuulla kokemuksia niiltä joilla on jokin krooninen tai pitkäaikaissairaus joka on vaikuttanut isosti koko elämäänne. Seurusteletteko ja mistä löysitte kumppanin? Käyttekö treffeillä? Missä vaiheessa kerrotte sairaudesta ja miten teillä riittää voimat tähän kaikkeen?

Hoitoni on vielä liian huonossa vaiheessa uskaltaakseni mennä edes tinderiin. En kuitenkaan pysty tapaamaan ketään ja olen tällä hetkellä masentunut joten miksi edes yrittää. Sairaus ei näy päällepäin.

1

274

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Djisijs

      Olen yli 30v. mies. Kärsinyt viime vuosina kroonisesta eturauhastulehduksesta. En nyt erittele asiaa sen kummenpaa mutta googleta, jos et tiedä mistä on kyse.

      Eturauhastulehdus on hieman vaikeuttanut sosiaalista elämää. Mutta uskalsin silti lähteä parisuhdemarkkinoille. Nyt olen löytänyt naisen ja harrastamme paljon seksiä. Tämä on itseasiassa melkein parantanut kokonaan eturauhastulehdukseni. Apu krooniseen sairauteen on tullut yllättävältä taholta.
      Aluksi oli vaikeaa sekstailla, mutta kumppani ymmärsi ongelma ja lähti mukaan parantamistalkoisiin:)

      Toki jos seksi on sinulle täysin mahdottomuus, niin silloin voi olla vaikeaa löytää miestä.
      Mieshän kuitenkin ensisijaisesti haluaa seksiä naiselta ennemmin tai myöhemmin. Sanokaa mitä sanotte. Tämä on universaali totuus ja fakta.

      Stemppiä! Nainen30

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      20
      4241
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      150
      4059
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3236
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      67
      3056
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      85
      2662
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      151
      2632
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2303
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      32
      1878
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      119
      1597
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1535
    Aihe