Pokemon pelaaja ammuttiin San Franciscossa

20 vuotias mies käveli ja pelasi samalla suosittua pokemon go peliä, kunnes joku ampui hänet kuoliaaksi San Franciscossa.

http://www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-san-francisco-shooting-pokemon-go-20160807-snap-story.html
357
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ameriikan malli, jota merkkel lobbaa tänne parhaillaan

Ihmisiä ammutaan yöt ja päivät

sehän touhuaa euroopasta jenkkimallia ja se tahtoo itse sen pressaksi
Ainoa on, että koko homma näyttää ensin romahduttavan jokaisen jäsenen ja edetään sisällissodan kautta.

1Äänestä

G a m e O v e r

1Äänestä

Tuntuu siltä että asehullussa amerikassa ihmiset ampuvat porukkaa ihan huvikseen. Edes kovat tuomiot eivät auta tähän hulluuteen.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


ghntgjnh kirjoitti:

20 vuotias mies käveli ja pelasi samalla suosittua pokemon go peliä, kunnes joku ampui hänet kuoliaaksi San Franciscossa.

http://www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-san-francisco-shooting-pokemon-go-20160807-snap-story.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu