Mikä on tehokkain ja kuka tekee Helsingissä?
Korvien karvanpoisto?
3
2222
Vastaukset
- Turhaa_maksaa
Nyppiminen on tehokkainta. Jos kotoa tai kavereista löytyy joku joka suostuu ottamaan pinsetit käteen ja hoitamaan nyppimisen niin siinähän se sujuu.
- Karvakorva50v
Nyppimällä kasvaa takaisin. Veet toimii mutta pari viikkoa ja uudestaan. Etsisin pysyvää ratkaisua?
- Turhaa_maksaa
Veet vain katkaisee karvan ihon pinnasta aivan kuin käyttäisit saksia. Karva jatkaa kasvua välittömästi ja muutamassa päivässä on jo melkoinen sänki.
Nyppiessä karva lähtee juurineen ja kestää kauemmin ennen kuin sama karva alkaa kasvaa uudelleen (ehkäpä kuukauden verran). Säännöllinen nyppimen voi jopa heikentää karvankasvua aikaa myöten.
Pysyvästi karvat voidaan poistaa vaikkapa neulaepilaatiolla, mutta todennäköisesti kukaan pätevä kosmetologi ei suostu tekemään sitä korviin. Ulkokorvan iho on arkaa ja heti ihon alla on rustoa tai kallon luita jolloin voi syntyä pahojakin arpia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561198
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1531158Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601085Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo82986Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu47907Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä55828Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä54800Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54775- 32722
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin71721