69 eyes eilen subbarilla

Näin ensimmäistä kertaa 69 eyesin keikan eilen subtv:ltä ja yllätyksekseni huomasin bändin laulajan omaksuneen Matti Nykäsen joraus("tanssi")tyylin??
7851
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tunnet Matti Nykäsen tyylin ja koreografian -hyvät jatkot sulle vaan..

Äänestä

Sen lavaolemus on just kun matin, tommosta skeidaa
nykänen pyörähteleekin samalla tavalla.
ihme et jyrki 69 noin jäykkä paska vaikka keikka kokemusta pitäis olla... ???

Äänestä
  • Varmaan ootkin nähny Jyrkin/Nykäsen livenä?
    Silmissäs se vika on jos jossain.
    Eipä Jyrki jäykkä näyttäny olevan ainakaan Savonlinnassa

    Äänestä

  • siis mitä. Jyrkihän liikkui jatkuvasti ja pyöri kuin väkkärä vähänväliä!
    koko ryhmällä oli liikettä enemmän kuin pienessä kylässä... niin, että mikäs siellä oli happi/lääkitys ton keikan aikana?

    Äänestä

  • Älkää aina jaksako tuosta samasta aiheesta...Itse tykkään 69 Eyesin musiikista kyllä todella paljon...Eikös se ole jokaisen oma asia ja mielipide,mistä pitää ja mistä ei,mutta pitääkö siitä väitellä täällä jokaisessa keskustelunaiheessa...Aikuistukaa ihmiset jo pikku hiljaa!

    Äänestä

  • gothgirl kirjoitti:

    Älkää aina jaksako tuosta samasta aiheesta...Itse tykkään 69 Eyesin musiikista kyllä todella paljon...Eikös se ole jokaisen oma asia ja mielipide,mistä pitää ja mistä ei,mutta pitääkö siitä väitellä täällä jokaisessa keskustelunaiheessa...Aikuistukaa ihmiset jo pikku hiljaa!

    Kukas tässä aiheesta 69eyesin musiikista on maininut?? Lähinnä vaan kummastuttaa että laulaja(siis 69 eyesin)on ottanut tanssikoreograafiseksi esikuvakseen juuri tämän Matti Nykäsen ööh hiemankin erikoisen jorailutyylin?Onhan se kuitenkin paikoitellen vähän töksähtelevän ja"naurettavan"näköistä!

    Äänestä

  • Nykänen kirjoitti:

    Kukas tässä aiheesta 69eyesin musiikista on maininut?? Lähinnä vaan kummastuttaa että laulaja(siis 69 eyesin)on ottanut tanssikoreograafiseksi esikuvakseen juuri tämän Matti Nykäsen ööh hiemankin erikoisen jorailutyylin?Onhan se kuitenkin paikoitellen vähän töksähtelevän ja"naurettavan"näköistä!

    Jaa Matin tyylin vai? Siitä en tiedä mutta Jyrki 69 yrittää varmasti matkia Type O Negativen laulajaa, tai sitten Danzigia.......ja itse musiikki ei kyllä ole kovin kummoista The 69 Eyesilla tykkäsin kyllä ennen mutta osakkeet romahti kun näin Jussi 69 Gimmelin videossa......

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nykänen kirjoitti:

Näin ensimmäistä kertaa 69 eyesin keikan eilen subtv:ltä ja yllätyksekseni huomasin bändin laulajan omaksuneen Matti Nykäsen joraus("tanssi")tyylin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu