http://www.iltalehti.fi/rion-olympialaiset-2016/2016081122074811_ro.shtml
Onko tämä osoitus kaksoisstandardeista?
Vai joutuvatko naiset ihan saman kohteeksi jatkuvasti, siitä vaan ei puhuta?
Onko koko juttu ihan ok ja valitukset kukkahattutätien kitinää, koska Taufatofuaa itseään ei haittaa?
Vai onko tämä siitä huolimatta ankea aihe, koska yliseksualisointi?
Mitä sanovat feministit? Mitä MGTOWit?
Onko tämä osoitus kaksoisstandardeista?
Vai joutuvatko naiset ihan saman kohteeksi jatkuvasti, siitä vaan ei puhuta?
Onko koko juttu ihan ok ja valitukset kukkahattutätien kitinää, koska Taufatofuaa itseään ei haittaa?
Vai onko tämä siitä huolimatta ankea aihe, koska yliseksualisointi?
Mitä sanovat feministit? Mitä MGTOWit?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Naisten kiimavitut kostuvat kotikatsomoissa.
Jotenki pojun näkönen.. Ja sai tosi miehelle epäsopivan kohtelun..
Näyttää tyhmältä..
Siinä on suvakki ätmi fani.. :D
http://instinctmagazine.com/sites/instinctmagazine.com/files/images/blog_posts/Jonathan Higbee/2016/08/10/Screen Shot 2016-08-10 at 6.14.37 PM.png
Jotkut naiset tykkäävät ravatuista miehistä, eikä kyse ole nyt keskivartalolihavasta mekaanikosta moottoriöljyyn kyllästettynä. =)
Ei, tuo ei ole osoitus kaksoisstandardeista. Mikäli meillä on miljoona naista jaettuna leiriin A ja B. Leiri A huutaa naisten esineellistämisestä, leiri B ihannoi öljyttyä hyväkroppaista miestä. Kaksoisstandardi syntyy siten, että tiedostetusti ryhmä A kiljuu naisten esineellistämisestä ja kuola valuten esineellistää miehiä. Tätä standardia ei voi tästä oikein todeta.
Naiset saattavat joutua saman kohteeksi, mutta ei välttämättä samassa mittakaavassa. Tietenkin herra itse haluaa olla huomion keskipisteenä, eli jos ihan itse tarkoituksenmukaisesti hakeutuu tuohon, niin sitä yleensä saa mitä tilaa. Mies/nainen joutuu halutessaan on eri asia kuin mies/nainen joutuu tahtomattaan. (Pelaan tennistä, naiset viheltelen kuolaa kroppaani ja jakaa kuviani sosiaalisessa mediassa kehumalla pakaralihaksiani tms. on esineellistämistä. Esinnyn playgirl-lehden kannessa, olen jo esineellistänyt itseni tietoisesti.)
Yleensä ihan kaikki on kukkahattutätien ja setien kitinää. Kukkahattutädit ja sedät jopa kitisee herneistä hernekeitossa tai kun lentokone lentää. =P
Tietenkin kaikki asiat ovat valtavia sateenkaaria tuhansine sävyineen ja sykkyrämykkyröineen.
Jaa, noh, en ole nähnyt tuota öljyämistä, joten vaikea sanoa herättäisikö pahennusta vai jotain muuta.