Tässä videossa tehdään kahdesta hylätystä autonromusta vielä kulkeva auto, aika näppärästi, merkkiä en tiedä, mutta olisko Hyndai merkkinen auto.
http://mvlehti.net/2016/08/10/paivan-video-bushmannimeininkia/
http://mvlehti.net/2016/08/10/paivan-video-bushmannimeininkia/
Vastaukset 4
Vanhimmat
Äijät ei jää neuvottomaksi, vaan värkkää kahdesta romusta toimivan kulkuneuvon.
Kädettömät puppelipojat vaan soittelee hinausautoa paikalle.
Valkoinen auto on arviolta 1993-mallinen Mitsubishi lancer. Vihreä siis Hyundai. Voi sekoittaa Hondan logoon, mutta merkki on vähän eteen kallellaan.
Kun auto on seissyt ilman polttoainetta ties kuinka kauan, ei se näin herkästi sentään käyntiin lähde. Sivulasikin irtoaa tuosta vaan työntämällä?? Lavastettu tilanne.
Eikös tuo ole se extremisti-lehti joka on niittänyt lievästikin ilmaisten kyseenalaista mainetta?
Oikeastaan kaikki reality ohjelmat on huijausta, selviytyjät, kokkiohjelmat, extreme ohjelmat, sinkku ohjelmat, auton remppa ohjelmat jne. Kaikki on käsikirjoitettu etukäteen niin sulavaa ja käytännöllistä. Aina osat lähtee irti niin helposti, kun vanhoja autoja korjataan, mikään pultti ei koskaan ole tiukassa ja ruosteessa, koskaan ei hitsata mitään ja kaikki käy kuin leikiten. Ei kai kukaan tosissan usko noihin ohjelmiin, ne on kevyttä hömppä viihdettä.