menny naimisiin islamabadissa?Millaisia ovat islaminuskoiset miehet?Miten saada mies muslimimaasta suomeen?
Onko kukaan
Tanakka_taina
492
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suomalaiselle naiselle ei kelpaa suomalainen ahdasmielinen mies, mutta islamilainen versio kyllä kelpaa. Sama juttu, jos mies onkin kouluttamaton eikä ole kiinnostusta asioihin, mutta edelleenkin islamilainen tai afrikkalainen versio kelpaa, jopa sille korkeasti koulutetullekin.
Islamilaiset ovat kaikkein ahdasmielisempiä, homoseksuaalisuutta ei hyväksytä, naisia, etenkään länsimaalaisia ja eri uskontokuntiin kuuluvia ei kunnioiteta, kristittyjä, juutalaisia, ateisteja ja muita eri lailla uskovia ei hyväksytyä. Tiedettä ja koulutusta ei arvosteta, juuri tämän takia islamilaisissa maissa älykkysosamäärä on sitä luokkaa, että Suomessa siitä hyvästä myönnettäisiin työkyvyttömyyseläkettä. Islam ei hyväksy älykköjä, tiede on heille huuhaata. Tämän takia islamilaiset maat ei kehity. Islam on jumittunut kristittyjen ristiretkiajoille.
Muslimimaissa kristityillä ja juutalaisilla on vaihtoehtoina alistua dhimmiksi eli suojelluksi ja hyväksyä näin ollen islamin määräämä asema, jolloin hänellä on vähemmän oikeuksia ja velvollisuuksia verrattuna muslimeihin tai sitten kääntyä islamiin. Dhimmeinä kristityt ja juutalaiset joutuvat maksamaan jizyaa eli suojelurahaa turvatukseen henkensä. Tosin eipä sekään auta, heitä vainotaan muslimien osalta.
Valaiskaa minua, miksi siis kouluttamaton, pienen äo:n omaava ja rasistinen afrikkalainen tai arabi kelpaa, mutta suomalaisena sellainen on vastenmielinen. Kyllä, on suomalaisia rasisteja ja ahdasmielisiä kristittyjä, mutta ero on kuienkin siinä, ettei nämä tunkeudu muihin maihin levittämään aatteitaansa tai uskontoaan. Muslimit taas tekee näin ja haluaa muuttaa Euroopan maat kalifaateiksi, jolloin elämme sharia-lain alla. Islamilla on suuntauksia erilaisia, mutta ne sitoutuvat yhdessä politiikan kanssa. Siksi en pidä islamia uskontona, vaan poliittisena ideologiana.
Ymmärrän ainoastaan tataareja muslimeina, he ovat sotineet maamme puolesta, ovat luopuneet hunnuista, jotkut tataareista ottaa kuppiakin eivätkä ole vaatineet uskontonsa nimissä oikeuksia kouluihin tai uimahalleihin. Tataarit ovat tulleet tälle vuosisadalle ja ennen aikoihin ei hyysätty maahanmuuttajia tai pakolaisia, joten siksi nämäkin sai sopeutua rauhassa ennen aikaan.
Ja nuo afrikkalaiset/muslimit ovat useasti persaukisia yhteiskunnan siivellä eläviä retkuja mutta sekään ei ole ongelma suomalaiselle "monikulttuurinaiselle".
Ei pidä paikkaansa. Kyllä tataarit vaativat ihan samat muslimien etuoikeudet kuin muutkin muslimit mutta koska tulivat maahan aikana jolloin suomalaiset välittivät hevon vittua moisista vaateista niin oppivat pitämään turpaansa kiinni. Tosin kyllä minun aikoinani lukiossa oli pari tataaria ja kovasti vaativat ihan eri ruoista lähtien vaikka mitä. Tosin eivät saaneet mitään.
Varmaan on vaikeeta saada muslimimies mutta yritä kovasti ehkä onnistut !