Säälittävät naiset täällä itkee

sanonvaan-

Kun mies pahoinpitelee. Miksi olette heikkoja ja miksi ette eroa? Menkää kadulle huutamaan apua jos apua tarvitsette?

9

245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • einemuutu

      Sitä koettaa viimeiseen asti pitää kulisseja yllä, vaikka jälkeenpäin vasta huomaa, ei olis kannattanu.

    • fsdfsddsfs

      Aloittajan viesti osoittaa todellista lapsellisuutta ja kasvamattomuutta elämään ja ihmisyyteen.

      Turha kommentoida enempää. Elämä tulee joskus opettamaan häntäkin.

    • itsenäinenmä

      sitä saa mitä tilaa

    • epäilys

      Ap saattaa olla itse väkivaltainen mies.

    • ei-niin-simppeliä

      Mulle vasta paljastui, 14 vuoden jälkeen, että mun eks. mies on koko sen ajan elänyt uuden avovaimon psyykkisen pahoinpitelyn alla.
      Ollaan me ulkopuoliset jotain arvailtu, kummia juttuja sattui, mutta mies kiisti kaiken ja kaikki oli niiiiiiin hyvin. Kunnes PAM asia pamahti ilmoille! Sattui nim. sen verran paha moka akalle, että todistajat paikalla joutui puuttumaan asiaan.
      Nyt miehelle on perustettu avustusrinki ja on valtavan helpottunut että asia tuli julki. Niin psyykkisesti alistettu on ollut, että menettänyt itseluottamuksensa ja uskonsa elämään kokonaan. Loppuun väsynyt. Pahoinpitelijä on sellainen piru, että se kietoo uhrinsa niin tiukkaan verkkoon että tämä luulee ettei poispääsyä edes ole. Kun usko kaikkeen on viety, on ihminen lopussa. Ei jaksa eikä pysty.
      Pahoinpitelijä eristää uhrinsa. Ei saa olla yhteydessä edes omiin sisaruksiin, saati ystäviin. Se kaikki tapahtuu hitaasti ja tehokkaasti. Tietysti jos ihmisellä on hyvä itsetunto ja itsekunnioitus, tuskin tuollaiseen suhteeseen edes alkaa tai jää alkua pitemmälle. Mutta jos ihminen on helppo murtaa, ja sellaisia nämä pahoinpitelijät juuri metsästääkin, uhri on ansassa.
      Suuri pimeä luku on miehet jotka ei puhu. Kärsivät hiljaa kun häpeävät.

    • sanonvaan-

      Naiset on kyllä säälittäviä. Epäilette minua väkivaltaiseksi vaikka todisteita ei ole. Kai joku paksaa mies on hakannut naisia niin pahoin että ei ne erota todellisuutta enää ja pitävät kaikkia miehiä väkivaltaisina. Kyllä minä naiset tiedän ja olen nähnyt monia kenen kanssa ne seusutelee. Kiellätte tosiasian vaikka lapsiakin on kuvioissa mukana. Naiset ei ole kovin fiksuja koskaan olleet mutta omapahan on elämänne jos haluatte sen pilata raksatamalla väkivaltaisia miehiä.

    • PelkkäPano

      Valehtelijoita, kieroilijoita, näyttelevät viatonta vaikka oma paska jyllää kokoajan ja siksi turpiin tulee. UNOHTAVAT omat lyömisensä, kuvitellut KOSTOT jne.... niin feministiä... näytelty pelko on naisen ase!

    • kiltti-ja-kunnollinen

      Ei kelpaa kunnollinen mies vaan naiset rakastaa väkivalta tyyppejä

    • saunatonttinen

      MITÄ KUKA SEMMONRN ONNYÄH

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      75
      8937
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5604
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      128
      5054
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      18
      3903
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3480
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3379
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      40
      2731
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2701
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      58
      2676
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1747
    Aihe