Kiperä kysymys

Ryppyisyyshuolettaa

Asia olisi sellainen että otin ensimmäisen tatuointini vähän yli 3 viikkoa sitten. Tatuointi alkoi kuoriutumaan ihan normaalisti noin viikko ottamisen jälkeen (rupi kerros) mutta muutamiin kohtiin jäi ryppyisyyttä. Näkyy ainakin yksi selkeä viiva jossa on aaltoilevaa ryppyä. Tiedän tämä on tyhmä kysymys mutta onko tuo kenties arpikudosta? Sehän se tässä huolestuttaa ja voiko se kasvaa kovinkin rajusti?

Olen hoitanut tatuointia ohjeiden mukaan että en ymmärrä ollenkaan. Kysyin asiaa jo artistilta mutta hän ei osannut sanoa kun ei ole nähnyt ja on kuulemma vasta ensiviikolla paikalla.

Kuva on muuten todella hieno ja hyvin onnistunut, pikkuseikkoja ja tätä ryppyisyyttä/ tätä yhtä ryppyistä viivaa ei edes kaukaa katsottuna huomaa.

Värittämässä käyn haalistuneimpia värejä uudestaan mutta nuo ryppyisemmat alueet huolestuttaa.

5

162

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taattori

      Elimistö vain hylkii mustetta. Voi olla että kuoriutuu koko tatuointi pois. Kysy jos liikkeessä olisi eri valmistajan musteita.

    • Ryppyisyyshuolettaa

      tuota vain parissa kohdassa edelleen nähtävissä. Toivottavasti noin ei olisi! Artisti sanoi että katsoo tarkemmin kun on varmuudella kokonaan parantunut. Ensiviikolla käyn kuitenkin näyttämässä jo.

    • Ryppyisyyshuolettaa

      En ole kyllä koskaan kuullut että tatuointi kuoriutuisi kokonaan pois. Kyllä tälle ongelmalle täytyy jotain olla tehtävissä? Olen ihan sekaisin kauhusta.

    • Ryppyisyyshuolettaa

      Aion tuosta musteesta kysyä ainakin jos toisella kestäisi paremmin tai mitä mieltä artisti on. onko kellään vastaavaa kokemusta? nii voisi vaihtaa ajatuksia ja löytää mahdollisia ratkaisuja?

    • ryppyisyyshuolettaa

      Ahdistaa tämä. Mustat alueet eivät ole oikein muuttuneet, joistain kohti haalentuneet enemmän. Hieman rypyillä nuo mustat ja koholla. Värit tuntuu haalentuvan vaan entisestään. Onko siis ylipäätään mahdollista että noin koholla ja rypyllä ja väriä häviää vielä melkein 4 viikon jälkeen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      640
      8566
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      354
      3292
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      441
      2325
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      128
      1377
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      34
      1365
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      15
      1295
    7. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1231
    8. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      94
      1147
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      65
      1095
    10. Hyvät valeet myllyistä

      Tuuliviirit valehtelee myllyjen vaikutusta. Äänet kuuluu jopa kilometrien päähän. Se ei pidä paikkaansa. Eläimet häviää
      Puolanka
      66
      949
    Aihe