Korkein aika olisi jo käyttää ydinpommia kuten aikoinaan Japaniin.
ISIS vain pahentaa otteitaan. Ydinpommilla olisi nyt käyttötarkoitus.
ISIS vain pahentaa otteitaan. Ydinpommilla olisi nyt käyttötarkoitus.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Trumpilla olisi munaa toteuttaa!
Ydinase on puolustusase. Ainoastaan venäjälle se on ensisijainen hyökkäysase. Isiksen tappamiseen se on aivan liian kallis. Ne kuolee halvoilla luodeillakin.
>>Ydinase on puolustusase.
Noi ydinaseet ei pysty estämään ainoatakaan ohjusta tulemasta. Hyökkäävien joukkojen pysäyttämiseenkin ovat aika hankalia, maat ja etenemistiet saastuu omiltakin joukoilta.
Melkein niitä pitää vaan pudotella isoihin asutuskeskuksiin. Ja toivoa että vastapuoli sellaisen pommin niskaansa saatuaan välittömästi lopettaa sodan.
Äkkiä käyttöön että sadaan joku tolkku terrorismille!
voi tuota nuorien ajatusmaailmaa
Joka islamimaahan ydinpommit.
Tarvittaisiin todellakin ydinaseiskua palauttamaan nykyihmisten mieleen, kuinka järjettömästä tuhoaseesta on kyse. Se ei paljoa valikoi uhrejaan, jokainen on tasa-arvoinen pommin edessä. Yksi moderni ydinase riittää hävittämään Lontoon kokoisen kaupungin esikaupunkialueineen ja tekemään alueesta elinkelvottoman vuosikymmeniksi. Se, että näistä aseista puhutaan näin kevyin perustein ja niiden käyttöä edes ehdotetaan kertoo kaiken siitä, että porukka on pelannut liikaa tietokonepelejä ja tarvitsee rajun pudotuksen takaisin maan pinnalle.
Älä lässytä. Kun pommin tiputtaa muslimialueelle ei viattomia siviiliuhreja pääse syntymään